Niewidomi mogą „zobaczyć” Facebooka

Niewidomi mogą „zobaczyć" Facebooka

Facebook informuje o nowym produkcie, który został stworzony przez zespół zajmujący się zwiększaniem dostępności serwisu dla osób niepełnosprawnych (The Facebook Accessibility Team). Tekst alternatywny generowany automatycznie (Automatic Alternative Text - ATT) to rozwiązanie tworzące opis zdjęcia przy użyciu zaawansowanej technologii rozpoznawania obiektów.

Osoby używające czytników ekranowych na urządzeniach z systemem iOS, mogą usłyszeć co znajduje się na zdjęciu, na które natkną się w czasie korzystania z Facebooka.

„Zdjęcia są coraz istotniejszą formą komunikacji online – każdego dnia za pośrednictwem Facebooka, WhatsAppa, Instagrama oraz Messengera ludzie udostępniają ponad 2 miliardy zdjęć. Stanowi to duże wyzwanie dla osób niewidomych i słabowidzących. Misją Facebooka jest uczynić świat bardziej otwartym. Oznacza to, że chcemy, aby wszyscy mieli równy dostęp do komunikacji”- podkreśla Facebook w materiałach prasowych.

Na całym świecie jest 39 milionów osób niewidomych, a ponad 246 milionów ludzi ma poważnie uszkodzony wzrok. „W związku z rozwojem Facebooka oraz rosnącą rolą komunikacji wizualnej chcemy, by technologia automatycznego tekstu alternatywnego pomogła społeczności osób niewidomych i słabowidzących w korzystaniu z tych funkcjonalności Facebooka- dodaje serwis społecznościowy.
Info: FB
Data publikacji: 06.04.2016 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również