Pacjentki z rakiem piersi uzyskają lepszy dostęp do rehabilitacji

Pacjentki z rakiem piersi uzyskają lepszy dostęp do rehabilitacji

Lepszy dostęp do rehabilitacji pacjentkom z rakiem piersi ma zapewnić nowe rozporządzenie ministra zdrowia. Projekt rozporządzenia pojawił się 2 stycznia na stronach internetowych Rządowego Centrum Legislacji.

Resort zdrowia wyjaśnił, że celem projektowanego rozporządzenia „jest zapewnienie gwarancji jakości i ciągłości świadczeń gwarantowanych z zakresu diagnostyki, leczenia i rehabilitacji udzielanych” pacjentkom z nowotworem piersi.

W ocenie ministerstwa dotychczas obowiązujące przepisy nie dawały „gwarancji względem jakości i ciągłości opieki między początkowymi a kolejnymi etapami opieki, co ma kluczowe znaczenie dla uzyskiwanego efektu zdrowotnego i komfortu życia” chorych z rakiem piersi.

W uzasadnieniu podkreśla się, że proponowane rozporządzenie jest jednym z trzech projektów, które mają wdrażać standard opieki kompleksowej nad pacjentem z nowotworem piersi.

„Mając na względzie – czytamy w uzasadnieniu projektu – szeroki zakres technologii medycznych wymaganych do właściwej opieki nad świadczeniobiorcą z nowotworem piersi, konieczne jest łączne i jednoczasowe wdrożenie zmian, aby zrealizować cel, jakim jest zapewnienie należytej jakości i ciągłości opieki” nad chorymi.

Rozporządzenie ma wejść w życie na początku października tego roku. (PAP)

wk/ joz/, fot. pixabay.com

Data publikacji: 02.01.2018 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również