Papież przed Światowym Dniem Chorego prosi o modlitwę za abpa Zimowskiego

Papież przed Światowym Dniem Chorego prosi o modlitwę za abpa Zimowskiego

Papież Franciszek powiedział w niedzielę, 8 lutego, że troska o chorych, cierpiących i ubogich jest integralną częścią misji Kościoła. Wezwał do modlitwy za chorego przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Służby Zdrowia i Duszpasterstwa Chorych abpa Zygmunta Zimowskiego.

Podczas spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański, w rozważaniach na temat obchodzonego 11 lutego Światowego Dnia Chorego papież podkreślił, że Kościół uważa osoby chore za takie, które mają uprzywilejowaną drogę do spotkania z Chrystusem.

– Dzieje się tak także w naszych czasach, gdy mimo licznych zdobyczy nauki, wewnętrzne i fizyczne cierpienie skłania do stawiania zasadniczych pytań na temat choroby oraz bólu i sensu śmierci – mówił Franciszek.

Na te egzystencjalne pytania – wskazał papież – Kościół musi odpowiedzieć w świetle wiary. – Każdy z nas wezwany jest do tego, by zanieść światło Ewangelii i siłę łaski tym, którzy cierpią i tym, którzy się nimi opiekują; rodzinom, lekarzom, pielęgniarzom po to, by troska o chorego zawsze wypełniana była z człowieczeństwem, z wielkodusznym oddaniem, z miłością ewangeliczną – mówił Franciszek.

Następnie zwracając się do wiernych papież poinformował ich, że bardzo chory jest przebywający obecnie w Polsce przewodniczący Papieskiej Rady ds. Służby Zdrowia i Duszpasterstwa Chorych arcybiskup Zygmunt Zimowski. Zachęcił wszystkich wiernych do modlitwy za niego podkreślając, że to abp Zimowski przygotował tegoroczne obchody Dnia Chorego. (PAP)

sw/ cyk/ as/

Data publikacji: 09.02.2015 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również