Piknik Integracyjny – Razem dla Motomobilności

Piknik Integracyjny - Razem dla Motomobilności

18 czerwca w siedzibie Instytutu Transportu Samochodowego, w ramach obchodów I rocznicy powołania Centrum Usług Motoryzacyjnych dla Osób Niepełnosprawnych ITS, zorganizowano piknik dedykowany kandydatom na kierowców, kierowcom i pasażerom z niepełnosprawnościami.

W celu umożliwienia osobom z niepełnosprawnością ruchową mobilności na poziomie osób w pełni zdrowych oraz ułatwienia im aktywizacji zawodowej Instytut Transportu Samochodowego powołał w 2015 roku Centrum Usług Motoryzacyjnych dla Osób Niepełnosprawnych (CUM ITS).

W ramach obchodów I rocznicy powołania Centrum przygotowano szereg imprez, których celem była demonstracja potencjału merytorycznego, praktycznego i technicznego CUM.

Kalendarz wydarzeń obejmował: dwie konferencje dla diagnostów dotyczące sposobu prowadzenia badań technicznych pojazdów przystosowanych do potrzeb osób z niepełno sprawnościami, Dzień Otwarty dla kierowców z niepełnosprawnościami w CUM ITS, udział we FLEET AWARD POLSKA’16, który pozwolił na prezentację pojazdów z adaptacjami szerokiemu gronu dealerów samochodowych oraz udział w Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. który okazał się niebywałą okazją do kontaktu i promocji CUM oraz umożliwił prezentacje pojazdów z adaptacjami gościom pikniku.

Zwieńczeniem jubileuszu CUM było wydarzenie zorganizowane 18 czerwca na terenie Instytutu Transportu Samochodowego – Integracyjny Piknik Naukowy pod hasłem „Razem dla Motomobilności: podróże, turystyka i wypoczynek”.

W jego trakcie demonstrowano pojazdy należące do floty ITS wraz z adaptacjami przeznaczonymi dla osób z dysfunkcjami, a także produkty i usługi dedykowane tej grupie odbiorców.

Wydarzeniem towarzyszącym było seminarium naukowe, na którym eksperci przedstawili naukowe aspekty związane z zagadnieniem niepełnosprawności. Prelegenci zaprezentowali tematy dotyczące diagnostyki pojazdów, psychologii transportu, szkoleń i egzaminowania, adaptacji pojazdów, realizacji potrzeb i dofinansowań oraz programów wsparcia sprzedaży samochodów w tym zakresie. Nieocenione okazały się wystąpienia osób, które prezentowały swoje własne pomysły na biznes, spędzanie wolnego czasu, czy naukę.

Organizatorzy zapewnili również konsultację z partnerami CUM – instruktorami, egzaminatorami, psychologami transportu, diagnostami, specjalistami medycyny ratunkowej oraz firmami adaptującymi pojazdy.
Wydarzenie w Instytucie Transportu Samochodowego zostało docenione nie tylko przez rzesze odwiedzających gości.

Wysokie oceny za wkład wniesiony w propagowanie idei wsparcia kierowców i pasażerów z dysfunkcjami dla CUM ITS od reprezentantów tego środowiska są zachętą do organizacji kolejnych przedsięwzięć.

Zobacz galerię…
Info i fot. CUM ITS, oprac. PR

Data publikacji: 22.06.2016 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również