Regionalne i centralne wydarzenia Reha for the Blind in Poland nadchodzą

Fundacja Szansa dla Niewidomych zainicjowała konferencję REHA w roku 1999 z okazji 10. rocznicy rozpoczęcia wdrażania w życie planu nowoczesnej rehabilitacji osób niewidomych i słabowidzących.

Obecnie REHA jest wydarzeniem kulturalno-naukowym na skalę ogólnoświatową. Dzięki niej wybitni niewidomi stali się ambasadorami polskiego modelu rehabilitacji i aktywizacji społecznej. Tegoroczna konferencja REHA zakończy obchody 30-lecia działalności Fundacji Szansa dla Niewidomych.

Centralne wydarzenia cyklu spotkań odbędą się w dniach 15-18 września br. w Warszawie. Dzięki Światowemu Spotkaniu Niewidomych, Słabowidzących i ich Bliskich tworzy się okazję do wymiany wiedzy i doświadczeń z zakresu świata nauki, technologii, architektury i nowoczesnej rehabilitacji, które mają wpływ na budowanie rzeczywistości bardziej przyjaznej osobom niewidomym i słabowidzącym. Tegoroczne hasło przewodnie to „Świat otwarty dla niewidomych – autentyczne niwelowanie skutków niepełnosprawności w dążeniu do wyrównywania życiowych szans”.

Obok centralnych obchodów „Reha for the Blind in Poland”, w każdym województwie odbywają się konferencje o charakterze regionalnym. W Krakowie to wydarzenie będzie miało miejsce w dniach 10 i 11 czerwca pod nazwą „Reha for the Blind in Poland – wielkie spotkanie niewidomych, słabowidzących i ich bliskich w województwie małopolskim”.

Pierwszego dnia wybitni eksperci w dziedzinie pracy z osobami niewidomymi i słabowidzącymi zaprezentują swoją wiedzę i podzielą się doświadczeniem. Wystąpienia będą obejmowały następujące tematy: terapię widzenia, naukę alfabetu Braile’a, metodę Tomatisa, rehabilitację ruchową osób niewidomych, dostępność przestrzeni miejskiej oraz prezentację sylwetki pani Marii Urban – załozycielki szkoły masażu w Krakowie.

Drugiego dnia odbędzie się ognisko mające na celu zintegrowanie społeczności osób z dysfukcją wzroku.

tuk/, fot. archiwum NS

Data publikacji: 24.05.2021 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również