Rozbudowa ośrodka rehabilitacyjnego w Krzeszowicach dzięki środkom unijnym
- 10.11.2020
Blisko 30 mln zł będzie kosztowała rozbudowa Ośrodka Rehabilitacji Narządu Ruchu w Krzeszowicach (małopolskie). Przedstawiciele władz województwa i szpitala podpisali umowę z wykonawcą inwestycji. Zostanie ona zrealizowana przy wsparciu środków unijnych.
Jak podkreślił 10 listopada wicemarszałek Małopolski Łukasz Smółka, ośrodek w Krzeszowicach z każdym rokiem podnosi standard oferowanych świadczeń w zakresie rehabilitacji narządu ruchu i jest jedną z najważniejszych tego typu placówek służby zdrowia w regionie.
Inwestycja – wskazał marszałek – realizowana przy wsparciu funduszy unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego sprawi, że większy się między innymi powierzchnia zabiegowa szpitala, dzięki czemu jakość świadczonych usług medycznych będzie wyższa.
– Dzięki nowej inwestycji zdecydowanie zwiększy się komfort pacjentów i ich rodzin, ale także lekarzy i pielęgniarek – ocenił Smółka.
Dyrektorzy szpitala Karolina Wróblewska i Janusz Plata poinformowali, że w ramach prowadzonych prac w miejsce dwóch wyburzonych budynków z lat 60. i 70. XX wieku zostanie wybudowany nowy gmach, który pomieści oddział rehabilitacji neurologicznej, oddział rehabilitacji ogólnoustrojowej, specjalistyczne gabinety lekarskie oraz część zabiegową funkcjonującą na rzecz rehabilitacji pacjentów szpitalnych, oddziałów dziennych i ambulatoryjnych. Powstaną także specjalistyczne gabinety lekarskie, rejestracja, sekretariat medyczny i szatnie pacjentów.
Całkowity koszt modernizacji placówki wyniesie prawie 30 mln zł, z czego 12,7 mln stanowi dofinansowanie unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego. Zgodnie z planami inwestycja powinna się zakończyć w 2022 r.
Historia Ośrodka Rehabilitacji Narządu Ruchu w Krzeszowicach sięga niemal 250 lat. Jest to wiodąca placówka w Małopolsce, udzielająca świadczeń zdrowotnych dla blisko 400 pacjentów dziennie. Szpital kompleksowo zajmuje się rehabilitacją narządu ruchu z wykorzystaniem naturalnych surowców, takich jak wody lecznicze i borowiny oraz najnowocześniejszych metod i sprzętu rehabilitacyjnego.(PAP)
Rafał Grzyb, fot. pixabay.com
Data publikacji: 10.11.2020 r.