Rusza klinika „Budzik” dla dorosłych

W Warszawie zakończyła się budowa kliniki „Budzik” dla dorosłych przy Szpitalu Bródnowskim. Otwierając budynek 8 grudnia Ewa Błaszczyk, prezeska Fundacji „Akogo”, inicjatorka budowy tej nowej placówki, podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do jej powstania. Poinformowała, że w dziecięcej klinice „Budzik” wybudziło się właśnie setne dziecko.

– W tej chwili światowe badania naukowe kierują się bardzo na mózg i centralny system nerwowy, więc jeśli uda się coś zrobić, będzie to miało znaczenie nie tylko dla śpiączki, ale też wszystkich chorób degeneracyjnych mózgu – zaznaczyła. – Mam nadzieję, że wyniki będą piękne – dodała.

Część pieniędzy – 44 mln zł – na klinikę pochodziła z Funduszu Sprawiedliwości. Minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro powiedział, że jest przekonany, że kwota przeznaczona z Funduszu trafiła pod najlepszy adres i w najlepsze ręce.

– W sensie symbolicznym środki, które pochodzą od skazanych, będą służyły dobru w najbardziej dosłownym tego słowa sensie i znaczeniu – stwierdził minister, wskazując, że najnowocześniejszy sprzęt, w który została wyposażona klinika i wszyscy jej pracownicy będą nieść nadzieję również rodzinom tych, których najbliżsi padli ofiarą przestępstw czy zdarzeń losowych powodujących śpiączkę.

Dodał, że pieniądze z tego Funduszu trafiają też m.in. do straży pożarnej na zakup nożyc pneumatycznych do otwierania zmiażdżonych pojazdów, by uratować i dać szansę na życie poszkodowanym w wypadkach.

Oprac. IKa, fot. Klinika „Budzik” w Warszawie`

Data publikacji: 09.12.2022 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również