Ruszył konkurs na lekarza przyjaznego chorym na raka oraz na szpital onkologiczny dziesięciolecia

Na portalu Onkomapa.pl pacjenci wybierają specjalistów przyjaznych chorym na raka. Najlepiej ocenieni lekarze zostaną zaproszeni na kongres ESMO, który w tym roku odbędzie się w Madrycie.

Onkofundacja Alivia ogłosiła konkurs na lekarza przyjaznego chorym na raka oraz na szpital onkologiczny dziesięciolecia. Chorzy oraz ich bliscy mogą oddawać swoje głosy za pośrednictwem formularza na stronie Onkomapa.pl. Do zakończenia konkursu pozostały niecałe 2 miesiące.

Już w czerwcu podczas Gali Konkursowej w Warszawie poznamy laureatów tegorocznego konkursu portalu Onkomapa.pl. Alivia chce podsumować 10 lat istnienia portalu i wyróżnić najwyżej oceniane ośrodki medyczne i specjalistów w Polsce oraz w poszczególnych województwach. Patronat honorowy nad konkursem objął Rzecznik Praw Pacjenta Bartłomiej Chmielowiec.

Pacjenci mogą głosować na blisko 7200 lekarzy i 120 ośrodków onkologicznych!

Zarówno lekarze, jak i ośrodki onkologiczne oceniani są na podstawie ściśle określonych kryteriów.

W kategorii lekarzy pod uwagę brane są takie wskaźniki jak:
• uprzejmość lekarza,
• podejście do pacjenta (m.in. otwartość lekarza na zadawane pytania, zainteresowanie problemami zdrowotnymi pacjenta),
• komunikacja z pacjentem,
• sposób leczenia (poczucie pacjenta, że leczenie było prowadzone w najlepszy możliwy sposób).

A w kategorii ośrodków onkologicznych są to:
• opieka medyczna personelu (m.in. uprzejmość i otwartość personelu medycznego oraz szybkość reakcji na zgłaszane potrzeby i problemy),
• organizacja leczenia (m.in. czas oczekiwania na przyjęcie, badania czy zabiegi),
• sposób leczenia (poczucie, że leczenie było prowadzone w najlepszy możliwy sposób),
• komfort (m.in. czystość placówki, liczbę dostępnych toalet czy miejsc siedzących),
• przestrzeganie praw pacjenta.

– Wierzymy, że umożliwienie pacjentom i osobom im towarzyszącym oceny poziomu satysfakcji z opieki onkologicznej niesie za sobą wiele korzyści. Zgromadzone opinie są cenną wskazówką dla chorych, którzy stoją przed wyborem placówki, w której nie tylko zostanie im starannie dobrane leczenie, ale też zapewniony komfort i poczucie bezpieczeństwa. Dodatkowo są też unikalną informacją zwrotną dla lekarzy, personelu i osób zarządzających ośrodkiem, która pozwala monitorować jakość oferowanych usług – szczególnie w sytuacji, gdy brak jest systemowej oceny jakości udzielanych świadczeń – mówi Agnieszka Dolna z Onkofundacji Alivia.

Dotychczas na portalu Onkomapa.pl pacjenci oraz ich bliscy pozostawili już 26 tysięcy ocen!

Laureatów poznamy już w czerwcu!

Ogłoszenie wyników nastąpi podczas Gali Konkursowej organizowanej w Warszawie. Lista laureatów zostanie też opublikowana w formie rankingu na portalu Onkomapa.pl. W konkursie pod uwagę będą brane wszystkie opinie pozyskane przez lekarzy i placówki od dnia istnienia serwisu do 30 kwietnia 2023 roku. Zarówno specjaliści jak i placówki będą nagrodzeni w dwóch kategoriach: wojewódzkiej i ogólnopolskiej.

Najlepiej ocenieni lekarze zostaną zaproszeni na największą konferencję onkologiczną w Europie. Tegoroczny kongres ESMO odbędzie się w Madrycie w dniach 20-24 października 2023.

Pełny regulamin konkursu oraz aktualny ranking dostępne są na stronie: www.onkomapa.pl

***

Patronat honorowy: Rzecznik Praw Pacjenta Bartłomiej Chmielowiec
Partnerzy: Fundacja MY PACJENCI, Ogólnopolska Federacja Onkologiczna
Patronat medialny: Portal onkologiczny zwrotnikraka.pl

Onkofundacja Alivia od 13 lat wspiera pacjentów onkologicznych w walce o ich życie i zdrowie. Zapewnia im kompleksowe wsparcie merytoryczne i finansowe. Udostępnia bezpłatne portale internetowe takie jak: Oncoindex, Kolejkoskop czy Onkomapa, które umożliwiają chorym podejmowanie świadomych decyzji dotyczących procesu leczenia. Od 2010 roku przekazała chorym na raka ponad 30 milionów złotych na pokrycie nierefundowanych przez NFZ kosztów leczenia.

Info: Onkofundacja Alivia, fot. pixabay.com

Data publikacji: 09.03.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również