Sandra po roku…

Rok temu pisaliśmy na łamach „NS" o koncercie charytatywnym dla Sandry Michoń, która została ciężko poszkodowana w wypadku samochodowym.

Tylko intensywna rehabilitacja mogła dać cień nadziei na odzyskanie częściowej ruchomości w kończynach. Pracownicy Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Słabowiądzących i Niewidomych w Dąbrowie Górniczej, koleżanki i koledzy Sandry intensywnie szukali różnych źródeł pomocy organizując akcje na terenie szkoły, docierając do ludzi dobrej woli i instytucji, które mogły wesprzeć ich działania. Finałem prowadzonych na rzecz Sandry działań, był koncert na deskach Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. Cały dochód został przekazany rodzicom Sandry, aby mogli rozpocząć jej rehabilitację.

Dzięki zebranym środkom i pomocy ludzi dobrej woli Sandra została poddana intensywnej rehabilitacji, której postępy widać. Potrafi już poruszać rękami i sama pewniej przemieszcza się na wózku. Uzyskała również dofinansowanie do sprzętu rehabilitacyjnego ze Stowarzyszenia „Razem do celu”. Istotnym wparciem było przekazanie rodzinie przez Urząd Gminy w Będzinie dwupokojowego mieszkania, w którym jest winda i podjazd dla niepełnosprawnych. Wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne stały się okazją do poznania nowych ludzi i motywacją do dalszych ćwiczeń, aby radzić sobie w codziennym życiu.
W tym roku Sandra odebrała świadectwo ukończenia liceum. Kolejnymi celami jakie sobie wyznaczyła są oczywiście postęp w rehabilitacji, zdanie matury oraz dalsza nauka w kierunku projektowania wnętrz. Życzymy, aby wszystkie jej marzenia w pełni się zrealizowały.

Kaszmir

 

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również