„Silver Siła – Integracja i aktywizacja osób starszych”

W ramach tego projektu prowadzono działalność na rzecz osób w wieku emerytalnym, skierowany do katowickich seniorów, którzy ukończyli 60 r.ż. i mieszkają w śródmieściu Katowic. Miał na celu ich integrację i aktywizację, poprzez możliwość rozwijania ich pasji i zainteresowań. W ramach działań uczestnicy mogli brać udział w warsztatach z jogi oraz komputerowych, a także warsztatach i spotkaniach tematycznych.

Projekt był realizowany od marca do lipca 2022r. ze środków konkursowych Urzędu Miasta Katowice. Na zakończenie cyklu zaproponowano warsztaty na temat recyklingu i jego znaczenia dla ochrony naszego środowiska. Zebrani wysłuchali wykładu o segregacji śmieci i obejrzeli film, a następnie przećwiczyli segregację własnymi rękami. Seniorzy przy pomocy uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej świetnie poradzili sobie z zadaniem.

Ostatnie spotkanie z tego cyklu to będzie wymienialnik kwiatów. Można przynieść kwiaty których mamy za dużo i oddać je innym lub wymienić na takie, których nie mamy, a bardzo chcemy mieć. Wszystkich chętnych zapraszają do galerii Przeciąg przy ulicy Sienkiewicza.

Stowarzyszenie Arteria od kilku lat realizujące projekty na rzecz seniorów z centrum miasta, złożyło już wniosek na realizację kolejnego projektu i będzie oczekiwać na decyzje, która umożliwi kontynuowanie tej bardzo potrzebnej i pożytecznej działalności.

em/, fot. freepik

Data publikacji; 29.06.2022 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również