Sprzedawca sprzętu rehabilitacyjnego oskarżony o oszustwo

Sprzedawca sprzętu rehabilitacyjnego oskarżony o oszustwo

O oszukanie dwóch banków i wyłudzenie z nich 250 tys. zł oskarżyła Prokuratura Rejonowa Kielce-Wschód 31-latka, który sprzedawał na kredyt sprzęt rehabilitacyjny – poinformował w czwartek PAP rzecznik kieleckiej Prokuratury Okręgowej Rafał Orłowski.

Oskarżony to mieszkaniec województwa świętokrzyskiego, który prowadził firmę handlującą m.in. materacami ortopedycznymi. Sprzedawał je m.in. podczas pokazów, organizowanych w sanatoriach.

Wówczas, gdy sprzedawał materace na raty, pełnił rolę pośrednika pomiędzy kupującymi i bankami. Z czasem zaczął wykorzystywać dane klientów do sporządzania fikcyjnych umów sprzedaży. – W treści umów dane klientów modyfikował tak, aby utrudnić ich identyfikację. Posłużył się danymi ponad 130 osób z terenu całej Polski. Mężczyźnie zarzucono także, że w dwóch przypadkach swoim klientom zamiast certyfikowanych szwajcarskich materacy, sprzedał tanie podróbki z Chin – powiedział Orłowski.

Jak dodał, z mężczyzną współdziałała 26-letnia kobieta, którą także objął akt oskarżenia. Proceder miał trwać od października 2011 r. do listopada 2012 r. W śledztwie oboje oskarżeni przyznali się do stawianych im zarzutów i zgodzili się dobrowolnie poddać karze.

W przypadku 31-latka chodzi o trzy lata więzienia w zawieszeniu na sześć lat i 1,5 tys. zł grzywny. Mężczyzna zobowiązał się także do zwrócenia bankom wyłudzonych 250 tys. zł.

Dla 26-latki uzgodniono karę ośmiu miesięcy pozbawienia wolności, w zawieszeniu na dwa lata i 600 zł grzywny. Ma też oddać bankom 1290 zł. (PAP)

Data publikacji: 19.12.2013 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również