Strona poświęcona opiece paliatywnej

Dobiegł końca pierwszy etap prac na stroną internetową www.opiekawdomu.info. Stronę tworzy oddział Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej, a całe przedsięwzięcie finansowane jest przez Miasto Poznań.

W piątek, tj. 8. kwietnia 2011 roku, w trakcie konferencji prasowej przedstawione zostały zasoby oraz sposób, w jaki funkcjonować ma serwis skierowany do osób wymagających opieki paliatywnej, a w szczególności do ich rodzin. Strona ma za zadanie, udostępnić dla tej grupy użytkowników informacji oraz porad specjalistów, którzy tworzą Zespół Hospicjum Palium.

Głównym założeniem strony jest promowanie idei opieki hospicyjnej oraz udzielanie najistotniejszych informacji, które związane są z opieką lekarza, pielęgniarki, fizjoterapeuty, psychologa, a także pomocą wolontariuszy lub duchownego.

Na stronie internetowej www.opiekawdomu.info publikowane będą wszelkie tematy związane z chorobą oraz cierpieniem. Znajdzie się tam również seria filmów o charakterze instruktażowym, m.in. o podstawach pielęgnacji chorego w domu. W serwisie na bieżąco udostępniane będą wywiady, zdjęcia, dział wolontariuszy, materiały edukacyjne oraz forum dyskusyjne, dzięki któremu użytkownicy strony będą mogli wymieniać się doświadczeniami.

Info: poznan.pl

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również