W Warszawie odnotowywana jest połowa zakażeń z całego Mazowsza

W dalszym ciągu na dobowy bilans koronawirusa w dużej mierze rzutują miasta; w Warszawie odnotowywana jest połowa zakażeń z całego Mazowsza – powiedział PAP rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Zaapelował o przestrzeganie nowych obostrzeń.

Ministerstwo Zdrowia podało 10 października informację o 5 300 nowych zakażeniach koronawirusem. To najwyższy dzienny bilans od początku epidemii. Najwięcej nowych przypadków zakażeń stwierdzono w woj. mazowieckim – 816 i w małopolskim – 631.

Z danych przekazanych PAP przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że w samej Warszawie odnotowano 409 nowych zakażeń, w Łodzi – 150, w Krakowie – 130, w Gdańsku – 82, a w Poznaniu – 78.

Rzecznik MZ przekazał, że w dalszym ciągu na dobowy bilans koronawirusa w dużej mierze rzutują miasta. Wskazał, że w Warszawie odnotowywana jest połowa zakażeń z całego Mazowsza. – Nie mamy dużych ognisk, zakażenia są rozproszone – powiedział Andrusiewicz. Zaapelował o przestrzeganie nowych obostrzeń. – Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych. Nie czekajmy na interwencję policji. Dbajmy o bezpieczeństwo innych zasłaniając nos i usta – podkreślił.

Łącznie od początku epidemii potwierdzono obecność koronawirusa u 121 638 osób. Zmarło 2 972 chorych. Wyzdrowiały 78 982 osoby. (PAP)

Karolina Kropiwiec, fot. pixabay.com

Data publikacji: 10.10.2020 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również