Wakacyjny rozkład jazdy projektu Avalon Active

Już kolejny raz Fundacja Avalon zaprasza wszystkich chętnych na plenerowe zajęcia w ramach projektu Avalon Active. Tai Chi, joga oraz trening siłowy – z tych aktywności będzie można skorzystać w każdy czwartek wakacji (w okresie od czerwca do sierpnia) na Polu Mokotowskim w Warszawie!

Fundacja Avalon już drugi raz organizuje letnie zajęcia plenerowe. W tym roku Fundacja rozszerza swoją ofertę i wprowadza do programu zajęć również jogę.

Zdaniem Julii Witkowskiej – instruktorki Jogi w Centrum Aktywnej Rehabilitacji dla dorosłych – Joga w plenerze pomaga z pełną uważnością doświadczyć nie tylko swojego ciała, ale także otaczającego nas świata. Stawia też proces spotkania z samym sobą – ze swoim ciałem i oddechem – na zupełnie innym poziomie: kiedy otaczają nas różne dźwięki i zapachy, duża liczba bodźców zewnętrznych, nasza uwaga w sposób naturalny co jakiś czas będzie narażona na rozproszenie.

Trening siłowy w plenerze jest dobrą alternatywą w okresie letnim dla klasycznej rehabilitacji. W tym roku uczestników poprowadzą podczas tych zajęć Daniel Domański oraz Konrad Kozłowski – fizjoterapeuci z Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon.

– Oprócz podstawowych korzyści płynących z rehabilitacji, zajęcia w plenerze sprzyjają nawiązywaniu nowych znajomości oraz integracji społecznej. Dodatkowo poprawiają nastrój, redukują stres oraz dają możliwość zmiany środowiska, co naturalnie zwiększa chęć do aktywności fizycznej – zachęca Daniel Domański.

Podczas czwartkowych spotkań plenerowych uczestnicy będą mogli wziąć udział również w zajęciach Tai Chi. Poprowadzi je, już dobrze znana z ubiegłorocznej edycji zajęć w plenerze, Mariola Matyjasek.

Wszystkie zajęcia odbywają się w wakacyjne czwartki na Polu Mokotowskim. Rozpoczynają się o 15.00 treningiem siłowym, następnie o 16.00 Julita Witkowska poprowadzi jogę, a zakończeniem będzie Tai Chi o 17.30!

Wakacyjne aktywności Fundacji Avalon są bezpłatne i może w nich wziąć każdy, kto ma chęci. Wystarczy zapisać się poprzez maila: fundacja@fundacjaavalon.pl lub telefonicznie 796 324 328.

Info i fot. Fundacja Avalon

Data publikacji: 20.06.2024 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również