Walentynki dla osób niepełnosprawnych – Kalisz 2013

W dniu 30 stycznia br., w restauracji "Margo" odbyła się po raz kolejny integracyjna zabawa walentynkowa, w której udział wzięło ponad 130 osób niepełnosprawnych z placówek rehabilitacyjnych z Kalisza i sąsiednich powiatów.

Imprezę zorganizowali: Fundacja Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych “Miłosierdzie” w Kaliszu, Fundacja “Aktywni Zawodowo” oraz Stowarzyszenie “Wszystko dla Kalisza” a patronował jej poseł na Sejm RP Józef Racki.
Oprawę muzyczną zapewnił zespół muzyczny „Przyjaciele” z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Przygodzicach, a dobrą zabawę opiekunowie z WTZ w Kaliszu, którzy zorganizowali dla uczestników kilka zabawnych konkursów. Nagrody w konkursach ufundował prezes Fundacji „Miłosierdzie” Stanisław Bronz.

Na zabawę przybyli również zaproszenie goście: wiceprezydent Kalisza Jacek Konopka, Adela Przybył z Rady Miejskiej, dyrektor kaliskiego MOPS Eugenia Jahura, pełnomocnik prezydenta ds. osób niepełnosprawnych Rafał Walczak, przedstawiciele Zakładu Karnego i Biblioteki Miejskiej oraz członkowie Zarządu Fundacji.

Gości i uczestników przywitał prezes Stanisław Bronz a następnie głos zabrał wiceprezydent Jacek Konopka.

Dzięki organizatorom jedzenia i picia na stołach było pod dostatkiem, a cała impreza przebiegała, mimo zimna i słotnej pogody, w bardzo gorącej, radosnej atmosferze

Organizacji tego typu imprez przyświeca idea szerszej integracji osób niepełnosprawnych, spotkania się w większym gronie, nawiązanie nowych kontaktów i odnowienie już istniejących.
W dobie towarzyszącego nam kryzysu, gdy z braku środków drastycznie ogranicza się podobne działania tak nieodzowne w rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych, organizowanie imprez tego formatu jest niezmiernie potrzebne i godne słów najwyższego uznania.

Zobacz galerię…

Tekst i fot: Mariusz Patysiak

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również