Weź udział w Rajdzie na Autyzm

26 maja 2012 roku odbędzie się VI Społeczny Rajd Rowerowy na rzecz Osób z Autyzmem - Rajd na Autyzm. Za każdy kilometr przejechany przez jednego uczestnika Rajdu Fundacja SYNAPSIS otrzyma od partnerów pieniądze m.in. na zajęcia terapeutyczne dla dzieci i młodzieży z autyzmem. Rajdowi będzie towarzyszył piknik integracyjny, który rozpocznie się o godz. 11 na Polu Mokotowskim w Warszawie.

Rowerzyści przejadą po centrum Warszawy, aby zamanifestować solidarność z osobami z autyzmem. Celem rajdu – organizowanego przez Fundację SYNAPSIS – jest zwiększanie wiedzy na temat autyzmu, integracja społeczna osób z autyzmem oraz zbiórka pieniędzy na rzecz tej grupy niepełnosprawnych.

Za każdy kilometr przejechany przez zarejestrowanego uczestnika rajdu Fundacja Orange przekaże 8 zł na zajęcia indywidualne oraz grupowe dla dzieci i młodzieży z autyzmem oraz konsultacje dla ich rodzin.
Rajdowi będzie towarzyszył piknik integracyjny, który rozpocznie się o godzinie 11.00 na Polu Mokotowskim. Podczas stacjonarnej części imprezy odbędzie się m.in. akcja Fundacji BGŻ „Wkręć się w pomaganie” polegająca na wykręcaniu na rowerach trenażerowych dodatkowych kilometrów przeliczanych na złotówki. Zaplanowany na godzinę 14.00 start rajdu poprzedzą konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, koncerty oraz liczne atrakcje przygotowane przez organizatorów i partnerów. Impreza zakończy się ok. godz. 16.30.

Udział w rajdzie jest bezpłatny, jednak konieczna jest wcześniejsza rejestracja na www.rajdnaautyzm.pl. Aktualne informacje o rajdzie dostępne są także na www.facebook.com/rajdnaautyzm.
W dotychczasowych edycjach Społecznego Rajdu Rowerowego na rzecz Osób z Autyzmem udział wzięło blisko 6 tys. osób, zebrane pieniądze – ponad 450 tys. zł – przeznaczone zostały na pomoc osobom z autyzmem m.in. na dofinansowanie budowy Pracowni Rzeczy Różnych SYNAPSIS, zatrudniającej osoby z autyzmem.

Fundacja SYNAPSIS od 1989 roku realizuje misję pomocy dzieciom i osobom dorosłym z autyzmem oraz ich rodzinom. Obejmuje specjalistyczną opieką również osoby z zespołem Aspergera i innymi zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Fundacja prowadzi ośrodek diagnozy, terapii i rehabilitacji, przedszkole terapeutyczne dla dzieci z autyzmem, przedsiębiorstwo społeczne, w którym zatrudnione są dorosłe osoby z autyzmem oraz ośrodek informacyjno-prawny. Fundacja SYNAPSIS jest organizacją pożytku publicznego.

Partnerami rajdu są m.in. Fundacja Orange, Fundacja BGŻ, Coca-Cola, Do>More, Ochotnicy Warszawscy, Ostecx Creative, Design Joomla. Patronat honorowy objęła prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.
Więcej informacji na www.rajdnaautyzm.pl

Oprac. Klara

 

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również