Poszybujmy w chmury,

czyli zaproszenie do udziału w VI Integracyjnym Studenckim Pikniku Lotniczym

2 czerwca br. (termin rezerwowy 3 czerwca) na Krakowskich Błoniach odbędzie się kolejny - VI już Integracyjny Studencki Piknik Lotniczy organizowany przez Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych AGH oraz Fundację Studentów i Absolwentów AGH w Krakowie ACADEMICA. Jak co roku nie zabraknie atrakcji, a dla osób chętnych do podjęcia wyzwania organizatorzy przewidują konkurs, w którym nagrodami będą aż 3 skoki spadochronowe oraz loty turystyczno-krajobrazowe nad miastem.

Wydarzenie organizowane jest cyklicznie począwszy od 2007 roku przy współpracy Biur ds. Osób Niepełnosprawnych krakowskich uczelni i pod patronatem ich rektorów: Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica, Politechniki Krakowskiej, Uniwersytetu Pedagogicznego, Uniwersytetu Papieskiego im. Jana Pawła II oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Od ubiegłego roku piknik odbywa się w nowej, bardzo atrakcyjne lokalizacji – na Błoniach Krakowskich. W rozstawionych w kształcie podkowy namiotach można będzie odbyć szkolenie z zakresu podstawowej wiedzy i praktycznych umiejętności kontaktu z osobami niepełnosprawnymi.

Celem, który przyświeca wydarzeniu jest zmiana świadomości społecznej i przekraczanie barier mentalnych dotyczących osób z niepełnosprawnością oraz zwiększenie aktywności ruchowej, rozwój kulturalny i edukacyjny tej grupy osób. Zorganizowany będzie między innymi mini kurs języka migowego i kurs pierwszej pomocy. Każdy będzie mógł wypróbować najnowsze rozwiązania technologiczne wspomagające słyszenie, powiększalniki i sprzęt użytku codziennego przeznaczony dla osób nie(do)widzących. Uczestnicy mogli na własnej skórze przekonać się z jakim barierami na co dzień muszą zmagać się osoby z niepełnosprawnością, na przykład pokonując tor przeszkód na wózku inwalidzkim. Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych i drobnego poczęstunku.

Podczas pikniku będzie przeprowadzona zbiórka publiczna dla Magdaleny Sipowicz – dyplomowanej tłumaczki języka migowego poważnie poszkodowanej w katastrofie kolejowej pod Szczekocinami.

Najbardziej aktualne informacje dotyczące Pikniku, a także filmy i galerie z lat ubiegłych znaleźć można na stronie internetowej: www.bon.agh.edu.pl/skoki

SERDECZNIE ZAPRASZMY DO UDZIAŁU W IMPREZIE !!!
WSTĘP BEZPŁATNY.

KONTAKT:
Jolanta Walczyk BON AGH
Tel. 609-654-439 12/617-46-30
e-mail: jwalczyk@agh.edu.pl

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również