We Wrocławiu powstał wyjątkowy, integracyjny plac zabaw dla dzieci z niepełnosprawnościami

Huśtawka  i piaskownica dostosowane do potrzeb dzieci na wózkach inwalidzkich, huśtawki dla dzieci leżących czy ścieżka sensoryczna dla osób niewidomych i słabowidzących. Przy ul. Horbaczewskiego 24 we Wrocławiu powstał wyjątkowy plac zabaw dla dzieci z niepełnosprawnościami. Będą z niego korzystać m.in. podopieczni Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego dla Wyjątkowych Dzieci i Terapeutycznego Punktu Przedszkolnego dla Wyjątkowych Dzieci przy ulicy Horbaczewskiego.

Ośrodek, który powstał z inicjatywy Fundacji „Potrafię Pomóc”, w tym roku obchodzi 10-lecie istnienia, a sama Fundacja wspierająca osoby z niepełnosprawnościami i z chorobami rzadkimi świętuje 15. rok od czasu założenia. Do wspólnego świętowania rocznicy zaprasza podopiecznych, pacjentów i ich rodziny oraz całe rodziny osób z niepełnosprawnościami z Wrocławia i okolic.

Otwarcie placu zabaw połączone ze zwiedzania innowacyjnego Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznego Chorób Rzadkich im. Bartłomieja Skrzyńskiego (dla chętnych) odbędzie się w czasie pikniku dla całych rodzin. Dzieci, w tym dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami, będą miały okazję do integracji, zabawy na nowym placu zabaw i „dmuchańcach”, wypróbowania alpakoterapii, skosztowania pysznej waty cukrowej, pomalowania sobie twarzy i skorzystania z innych atrakcji.

Integracyjne spotkanie odbędzie się w sobotę, 10 czerwca w godzinach 11.00 – 15.00 przy ul. Horbaczewskiego 24 we Wrocławiu.

Zakup wyposażenia „Integracyjnego Placu do Nauki poprzez zabawę i rehabilitację ze ścieżkami sensorycznymi i tężnią na przygotowanym bezpiecznym podłożu” został sfinansowany dzięki dotacji celowej w ramach programu „Rozwój potencjału infrastrukturalnego podmiotów wspierających system oświaty i wychowania” Ministerstwa Edukacji i Nauki. Wysokość dotacji to 500 000 zł.

Prace związane z przygotowaniem podłoża pod budowę placu zabaw i ustawieniem sprzętów Fundacja „Potrafię Pomóc” mogła sfinansować między innymi dzięki wsparciu przedsiębiorstw, uzyskanemu podczas akcji dobroczynnej „Choinka Darczyńców 2021”, którą zorganizowała Gazeta Wyborcza Wrocław.

Rodziny osób z niepełnosprawnościami zainteresowane dołączeniem do wydarzenia proszone są o zgłoszenie chęci uczestnictwa na adres e-mail: e.holownia@potrafiepomoc.org.pl lub SMS: 605 059 555.

Info: Fundacja „Potrafię Pomóc”

Data publikacji: 02.06.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również