Wielkopolska pod znakiem pikników

Piknik na Dzikim Zachodzie

16 września Na “Placu Pod Dębem” w Nadleśnictwie w Przedborowie, odbył się Muzyczny Piknik w stylu Dzikiego Zachodu, zorganizowany przez Fundację Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych “Miłosierdzie” w Kaliszu, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Ostrzeszowie.

Tego dnia była piękna słoneczna pogoda. W imprezie udział wzięli uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowych Domów Samopomocy oraz mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej z terenu południowej Wielkopolski oraz zaproszeni goście; dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Bożena Powązka, prezes Fundacji “Miłosierdzie” w Kaliszu Stanisław Bronz i kierownicy poszczególnych placówek

Uczestnicy przygotowali  stylizacje rodem z Dzikiego Zachodu, wyglądali jak prawdziwi kowboje. Stroje, dekoracje i muzyka stworzyły niepowtarzalny klimat i atmosferę. W programie były tańce przy muzyce country, konkursy z nagrodami i pyszny obiad. Zimne napoje i przekąski można było odbierać w Saloonie. Podopieczni mogli zrobić pamiątkowe zdjęcie w fotobudce z gadżetami  o tematyce westernu.

Cieszymy się, że piknik okazał się świetną zabawą, której tak bardzo brakowało w ostatnim czasie.

Joanna Sroczyńska, fot. Fundacja „Miłosierdzie”

 

Piknik „Święto Pyra”

Fundacja Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych ,,Miłosierdzie” w Kaliszu jest inicjatorem bardzo wielu imprez integracyjnych na terenie południowej Wielkopolski. Tym razem 24 września zorganizowano spotkanie integracyjne –  Piknik „Święto Pyra” w jednym z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Doruchowie.

Uczestniczyły w nim zaprzyjaźnione palcówki : WTZ Pisarzowice, WTZ Kalisz, WTZ Kuźnica Grabowska ,WTZ Ostrzeszów, ŚDS Doruchów oraz – a może przede wszystkim – Seniorzy z Klubu Super Senior z Doruchowa. Byli też  zaproszeni goście: wójt Doruchowa Urszula Kowalińska, pracownicy PCPR Ewelina Pieprzkan i Małgorzata Mosińska oraz kierowcy poszczególnych palcówek. Wszystkich uczestników Pikniku przywitał organizator spotkania – prezes Fundacji „Miłosierdzie” Stanisław Bronz.

Zamysłem imprezy było przede wszystkim zintegrowanie lokalnej społeczności i osób z niepełnosprawnościami po okresie izolacji i zamknięciu w naszych domach. Czas pandemii pokazał jak bardzo potrzebujemy kontaktu z drugim człowiekiem.

Podczas spotkania nie tylko mogliśmy porozmawiać, ale pobawić się i wziąć udział w wielu konkurencjach, a wszystko na świeżym powietrzu. Jedną  z głównych atrakcji była konkurencja Master Szefa – na najlepsze dania z   ,,pyrka”. Okazało się, że najlepiej gotuje Środowiskowy Dom Samopomocy z Doruchowa.

Przy WTZ Doruchów obecnie działa też Klub Super Senior dla osób w wieku 60+ , który finansowany jest przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej z programu Aktywni+ .Dlatego słowo ,,integracja” nabrała jeszcze większego znaczenia.

Zobacz galerię…

Magdalena Wojciechowska, fot. Fundacja „Miłosierdzie”

Data publikacji: 27.09.2021 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również