Zaproszenie do projektu „Neuronek”

W okresie od 01.08.2022 r. do 31.01.2023 r. realizowany będzie projekt finansowany ze środków Fundacji PZU w ramach konkursu „Młodzi niepełnosprawni – sprawni z Fundacją PZU”, edycja 2022 pt. „Neuronek”.

Jest on kierowany do 10 osób w wieku do 18 r. ż. z obszarów wiejskich i małych miast na terenie Śląska z różnego rodzaju deficytami rozwoju układu nerwowego oraz ich opiekunów.

Celem projektu jest zapewnienie regularnego mechanizmu opieki i wsparcia dla rodziców dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami, z różnego rodzaju deficytami rozwoju układu nerwowego, by wpłynąć na poprawę ich funkcjonowania, zwiększyć ich sprawność i samodzielność.

W ramach projektu 10 zakwalifikowanych uczestników będzie mogło bezpłatnie skorzystać z nowatorskich działań neurorehabilitacyjnych: terapii neurotaktylnej, stymulacji neurologicznej oraz rehabilitacji – terapii neurorozwojowej chorych z deficytami układu nerwowego.

Projekt realizowany będzie przez Fundację Wspierania Profilaktyki, Rehabilitacji i Oświaty Niemożliwe-możliwym.

Wszelkich informacji koordynacyjnych o projekcie i prowadzonej rekrutacji udziela p. Jolanta Wala, prezes Zarządu Fundacji. telefon kontaktowy: 573 340 034.

Data publikacji: 20.07.2022 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również