Zaproszenie na Festiwal Różnorodności

Fundacja Wielogłosu zaprasza wszystkich zainteresowanych tematyką zdrowia psychicznego i samorozwoju na Festiwal Różnorodności. Odbędzie się w piątek 1 grudnia w kinie Światowid w Katowicach, ul. 3 Maja 7. Wstęp wolny.

Program
12.00 warsztaty z Otwartego Dialogu dla osób, które doświadczyły kryzysu psychicznego – obowiązują zapisy

14.00 spotkanie autorskie i motywacyjne z kobietami, które angażują się w działalność społeczną, przełamują stereotypy i bariery

15.00 polska premiera filmu Crazywise – seans z audiodeskrypcją dla osób z dysfunkcją wzroku i napisami

16.30 spotkanie z psychoterapeutą Wojciechem Eichelbergerem

Crazywise, czyli połączenie słów szalony i mądry. Czy można być jednocześnie mądrym i szalonym? Tradycyjna mądrość pierwotnych kultur często zaprzecza współczesnym poglądom na temat kryzysu zdrowia psychicznego. Czym jest ów kryzys? Wyjątkową wrażliwością czy chorobą lub zaburzeniem?

Film dokumentalny Crazywise stara się odpowiedzieć na te pytania poprzez pokazanie historii ludzi z całego świata, którzy przekuli swój kryzys psychiczny w pozytywne, transformujące doświadczenie.

Film zrealizowany przez Phila Borgesa, światowej sławy fotografika i dokumentalistę, nie był dotychczas prezentowany w Polsce. Szczegółowe informacje o filmie dostępne pod linkiem: https://crazywisefilm.com

Po filmie, o godzinie 16:30, zapraszamy na spotkanie z Wojciechem Eichelbergerem. Nasz Gość będzie próbował odpowiedzieć na następujące pytania: Czym jest kryzys psychiczny? Czy kryzysy są nieuniknione? Dlaczego jedni potrafią radzić sobie z nimi lepiej, a drudzy gorzej?

Wojciech Eichelberger– psycholog, psychoterapeuta, trener i doradca biznesu.
W swoich projektach szkoleniowych i terapeutycznych odwołuje się do koncepcji terapii integralnej, która oprócz psychiki bierze pod uwagę ciało, energię i duchowość człowieka. Współtwórca nowotarskiego Oddziału Terapii i Rozwoju Osobowości OTIRO oraz współzałożyciel Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, pierwszej w Polsce placówki psychoterapii, treningu i szkolenia. Autor książek i artykułów z dziedziny psychologii, felietonów i esejów m.in. w „Zwierciadle”, „Twoim Stylu”, „Wysokich Obcasach”, „Gazecie Wyborczej”, „Charakterach”, „Polityce”.

Wydarzeniami towarzyszącymi Festiwalowi Różnorodności będą warsztaty dla osób po kryzysach psychicznych w podejściu otwartego dialogu oraz spotkanie autorskie z niepełnosprawnymi autorami książek.

Warsztaty będą prowadzone przez specjalistów praktyków w nurcie Otwartego Dialogu. Otwarty Dialog jest metodą skandynawską stworzoną z myślą o osobach w kryzysie psychicznym. Jego celem jest budowanie głębokiej relacji, dzięki której pacjent i jego otoczenie uzyskują wspólny język i zrozumienie, co stanowi początek zmiany. Jest to praca na zasobach, zorientowana na pacjenta, jego rodzinę i sieć społeczną, bazująca na założeniu, że należy przejść od opieki instytucjonalnej do środowiskowego modelu wsparcia. Uczestnicy warsztatów zostaną zapoznani z podstawami tej metody, by mogli ją wdrażać w swoim otoczeniu i tworzyć sieci wsparcia.

Podczas całego festiwalu będzie można kupić książki o tematyce zdrowia psychicznego i niepełnosprawności, w tym autorstwa zaproszonych gości. Zachęcamy do udziału w całym festiwalu, możliwy jest również udział w pojedynczych wydarzeniach.

Zapisz się tu: Zaproszenie na Festiwal Różnorodności – Fundacja Wielogłosu (wieloglosu.pl)

Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu „Aktywnie razem” współfinansowanego ze środków PFRON za pośrednictwem Samorządu Województwa Śląskiego.

Info: Fundacja Wielogłosu

Data publikacji: 24.11.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również