Zaproszenie na zawody wspinaczkowe Memoriał Ryśka Pilcha

Fundacja Różyczka w Gliwicach z WTZ „Tęcza”, przy współpracy z „Chwyciarnią” Arena Gliwice, zapraszają wszystkich miłośników wspinania do udziału w I Gliwickich Ogólnopolskich Zawodach Wspinaczkowych Osób z Niepełną Sprawnością Memoriał Ryśka Pilcha, które odbędą się w czwartek 17 listopada 2022 r.

Miejsce zawodów – ścianka wspinaczkowa „Chwyciarnia” Arena Gliwice ul. Akademicka 50.

Ryszard Pilch był wieloletnim podopiecznym i przyjacielem fundacji. Autorem znanych, klasycznych dróg zarówno w skałach, jak i Tatrach. Był też osobą z niepełnosprawnością, chorującą na stwardnienie rozsiane.

Odszedł od nas w listopadzie 2020 roku. Jednym z celów Memoriału Ryśka Pilcha jest upamiętnienie jego postaci.

Ponadto nasze zawody mają na celu zintegrować nie tylko osoby z niepełnosprawnościami z całej Polski, ale też pasjonatów, ludzi gór i wszystkich tych, którym wspinaczka jest bliska sercu.

W wydarzeniu weźmie udział pierwszych 130 osób z orzeczonym stopniem niepełnosprawności, które zgłoszą swój udział. Dla kibiców ilość miejsc jest nieograniczona.

Udział w zawodach jest bezpłatny.

Szczegóły u koordynatora projektu pod numerem tel. 502659370 lub  32/2382205 oraz na stronie:  www.fundacjarozyczka.pl

Regulamin zawodów oraz niezbędne dokumenty potrzebne do zgłoszenia znajdują się w załącznikach.

Regulamin zawodów wspinaczkowych

Karta zgłoszenia zawodników

oświadczenie chwyciarnia

Zgoda na przetwarzanie danych Załącznik nr 1

 

   

PROGRAM ZAWODÓW WSPINACZKOWYCH DLA OSÓB Z NIEPEŁNĄ SPRAWNOŚCIĄ MEMORIAŁ RYŚKA PILCHA

9:00 – 10:00 – Rejestracja zawodników na terenie Ścianki Wspinaczkowej Chwyciarnia Arena Gliwice ul. Akademicka 50. Sprawdzanie listy obecności, przyjęcie niezbędnych dokumentów umożliwiających start w zawodach. Przygotowanie do zawodów.
10:30 – Uroczyste rozpoczęcie zawodów, przywitanie zawodników, opiekunów i kibiców. Przedstawienie regulaminu oraz przebiegu zawodów.
11:00– Rozpoczęcie zawodów. W pierwszej kolejności kobiety w kategorii na czas oraz we wspinaniu klasycznym, zgodnie z listą startową. Następnie mężczyźni na tych samych zasadach.
Poczęstunek dla wszystkich zawodników i ich opiekunów.
14:30 –. Finały – rywalizacja pierwszych 4 zawodników tylko we wspinaniu na czas w kategorii kobiety, a następnie mężczyźni wyłonieni w pierwszej fazie zawodów.
15:00 – Dekoracja zawodników od 1 do 3, wręczenie nagród wszystkim startującym. Uroczyste zakończenie.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmian w programie.

UWAGA!
W związku z sytuacją epidemiologiczną oraz ze względów prawnych organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany w regulaminie oraz organizacji Ogólnopolskich Zawodów Wspinaczkowych Dla Osób z Niepełną Sprawnością Memoriał Ryska Pilcha.

Wszyscy zawodnicy, opiekunowie i osoby towarzyszące oświadczają, że znają treść regulaminu.

Oprac. IKa

Data publikacji: 16.09.2022 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również