Zdrowie dla wszystkich – badania profilaktyczne i wykłady edukacyjne w Krakowie

Bezpłatne badania, wykłady, pokazy, stoiska podmiotów zajmujących się zdrowiem, profilaktyką, leczeniem i rehabilitacją, porady i konsultacje ekspertów, muzykoterapia, warsztat florystyki, kącik edukacyjny dla najmłodszych – z tego wszystkiego będą mogli skorzystać krakowianie, którzy w sobotę, 9 marca, odwiedzą Klaster Innowacji Społeczno-Gospodarczych Zabłocie 20.22.

Podczas wydarzenia „Zdrowie dla wszystkich” w godz. od 9.00 do 16.00 udostępniony zostanie szeroki wachlarz badań profilaktycznych: laboratoryjnych (m.in. morfologia, TSH, markery nowotworów kobiecych i męskich, testy na obecność HCV), pomiar glikemii i lipidów, pomiar tętna i ciśnienia tętniczego, analiza masy ciała, badanie wydolności płuc, badania dermatologiczne oraz konsultacje urologiczne dla panów. Na parkingu przed budynkiem staną mobilne punkty umożliwiające zbadanie wzroku, gęstości kości oraz EKG serca.

Wszystkie powyższe badania będą bezpłatne i nie wymagają wcześniejszej rejestracji. Decyduje kolejność przyjścia do miejsca, w których będą wykonywane badania. Osoby chcące skorzystać z badań laboratoryjnych, proszone są o pozostanie na czczo oraz przygotowanie adresu e-mail w celu przesłania wyników badań.

Ważną częścią wydarzenia będą wykłady. Specjaliści z krakowskich szpitali i prozdrowotnych stowarzyszeń omówią zagadnienia profilaktyki nowotworów, HTZ, niepłodności i metody in vitro, profilaktyki nadciśnieniowej i otyłości, fizjoterapii, problemy osób w wieku starszym oraz problemy zdrowia psychicznego.

Na stoiskach miejskich podmiotów leczniczych, NFZ, sanepidu będzie można zasięgnąć informacji o programach profilaktycznych, szczepieniach, zdrowym stylu życia. Dostępne będą konsultacje dietetyczne i poradnictwo z zakresu chorób układu oddechowego. Przyszłych rodziców zapraszamy na stanowisko szkoły rodzenia z prezentacjami pielęgnacji noworodka.

Warto przyjść z dziećmi i nastolatkami. Specjalnie dla nich przygotowano salę zabaw, pokazy pierwszej pomocy i użycia AED, wielkoformatową grę planszową czy też alkogogole i narkogogle, służące do demonstracji upośledzenia zmysłów na skutek spożywania alkoholu, substancji odurzających i przedawkowania leków.

Czas zadbać o zdrowie całej rodziny! „Zdrowie dla wszystkich” to wydarzenie dla wszystkich krakowian, kobiet i mężczyzn, seniorów i dzieci, przyszłych matek i najbardziej zapracowanych mieszkańców Krakowa, którzy na co dzień nie mają czasu, aby udać się do lekarza.

Zobacz też:
harmonogram wykładów edukacyjnych [pdf]
badania profilaktyczne i konsultacje medyczne [pdf]
stoiska informacyjne, punkty porad, kącik dla dzieci [pdf]

Info: krakow.pl

Data publikacji: 06.03.2024 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również