11 Turniej Kręglarski Kalisz 2023 za nami

19 kwietnia w obiekcie kaliskiego Aquaparku – Kręgielni Blue Bowling & Club, zorganizowana została 11 edycja Turnieju Kręglarskiego dla Osób Niepełnosprawnych z Południowej Wielkopolski – Kalisz 2023. Poprzednie edycje zawodów odbywały się rokrocznie wiosną w Kaliszu, aż do czasu wybuchu pandemii.

Teraz, ze względu na popularność tej dyscypliny sportu wśród osób z niepełnosprawnościami, turniej wznowiono.

Celem zawodów była popularyzacja mniej znanych dyscyplin sportów wśród osób niepełnosprawnych, podnoszenie sprawności fizycznej i intelektualnej zawodników, integracja ze społeczeństwem oraz likwidacja negatywnych zjawisk izolacji i wykluczenia społecznego.

Organizatorami turnieju byli: Fundacja Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie” w Kaliszu oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Kaliszu, a patronował mu prezydent Kalisza Krystian Kinastowski, który również ufundował trofea dla zwycięzców. W turnieju wzięło udział 51 zawodników z 17 placówek rehabilitacyjnych z Południowej Wielkopolski.

Po zaciętej walce wyniki zawodów były następujące: w klasyfikacji zespołowej 1 miejsce zajął Dom Pomocy Społecznej ze Ślesina, 2 miejsce Warsztat Terapii Zajęciowej przy Centrum ks. Orione w Kaliszu, a 3 wywalczył Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 im. J. Korczaka z Kalisza.


Indywidualnie na podium turnirju znaleźli się: Piotr Kowalczyk z DPS Ślesin, Jacek Lewek z WTZ Kuźnica Grabowska i Piotr Borwik z WTZ przy Centrum ks. Orione w Kaliszu.

Jak zwykle oprócz sportowej walki turniejowi towarzyszyła atmosfera radości i dobrej zabawy – a o to przede wszystkim chodzi w podejmowanych działaniach integracyjnych.

Tekst i fot.: Mariusz Patysiak / Fundacja „Miłosierdzie”

Data publikacji: 21.04.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również