III Wiosenny Turniej Szachowy coraz bliżej!

Wielkimi krokami zbliża się kolejna impreza organizowana przez Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy. Za niespełna trzy tygodnie w Węgierskiej Górce na Żywiecczyźnie po raz kolejny do rywalizacji przy szachownicach zasiądzie kilkudziesięciu zawodników z całej Polski.

– To dopiero trzecia edycja Wiosennego Integracyjnego Turnieju Szachowego, ale zawody mają już swoje grono sympatyków, bo na miesiąc przed zawodami wszystkie miejsca są już obsadzone. Malownicza okolica, atrakcyjne nagrody i możliwość zdobycia punktów do rankingu FIDE co roku przyciągają szachistów z różnych części naszego kraju – mówi prezes Stowarzyszenia Stanisław Handerek.

Do rywalizacji zgłosiło się ponad 80 osób pełnosprawnych oraz z niepełnosprawnościami, począwszy od dzieci, dorosłych aż po seniorów. Najmłodszy z uczestników ma 10 lat, natomiast najstarszy uczestnik liczy sobie 86 lat.

Wiosenny turniej potrwa cały tydzień, od 7 do 13 maja. Spotkanie będzie składało się z 9 rund w systemie szwajcarskim. Tempo gry to 90 minut na partię dla zawodnika oraz dodatkowo 30 sekund na każde posunięcie.

Turniej jest wliczany do rankingu FIDE, a najlepsi mają szansę zdobyć nagrody. Jest o co walczyć, bo suma gwarantowanych nagród rzeczowych to 7 tys. złotych. Nagrody przyznawane będą osobno w klasyfikacji dla zawodników z niepełnosprawnością oraz dla osób pełnosprawnych, co najmniej za miejsca I-VI. Ponadto przewidziane są nagrody specjalne.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli poseł do Parlamentu Europejskiego Grzegorz Tobiszowski oraz Poseł na Sejm RP Kazimierz Matuszny.

Turniej jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, a partnerem wydarzenia jest Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Więcej informacji znajduje się tutaj.

Magazyn „Nasze Sprawy” objął to wydarzenie patronatem medialnym.

pr/, fot. archiwum Eurobeskidy

Data publikacji: 21.04.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również