Bieganie dostępne dla wszystkich – Fundacja Avalon na 45. Nationale-Nederlanden Maratonie Warszawskim!

W dniach 23-24 września cała Warszawa będzie kibicować uczestnikom 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego! Fundacja Avalon kontynuuje współpracę z Fundacją Maraton Warszawski i zapewni podczas wydarzenia szereg różnych aktywności!

Odwiedź strefę Fundacji Avalon i poznaj świat osób z niepełnosprawnościami!
Podczas 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego, w weekend 23-24 września, Fundacja Avalon zorganizuje punkt wsparcia dla OzN startujących w wydarzeniu. Uczestnicy poruszający się na wózkach będą mogli skorzystać z darmowego wsparcia technicznego, a także z konsultacji z fizjoterapeutami z Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon, doświadczonymi w pracy z OzN.

W strefie Fundacji Avalon będą prowadzone także działania edukacyjne skierowane do wszystkich uczestników wydarzenia, również tych bez niepełnosprawności oraz kibiców, którzy przybędą tego dnia na teren wydarzenia. W strefie będzie można poznać codzienność osób z niepełnosprawnościami, a także spróbować swoich sił na handbike czy torze “Można inaczej”. Do naszej strefy zapraszamy również najmłodszych, dla których projekt Avalon Kids przygotował moc atrakcji.

Sport dla wszystkich!
Osoby z niepełnosprawnościami mogą wziąć udział w dwóch biegach: Nice to Fit You Warszawska Dycha oraz 45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski. Fundacja Avalon, dla osób poruszających się na wózkach, przeprowadziła audyt trasy i zachęca wszystkich do wzięcia udziału w tym sportowym wydarzeniu. Na stronie internetowej znajdują się wszystkie informacje o dostępności Maratonu Warszawskiego. Przed rozpoczęciem eventu odbędzie się specjalna rozgrzewka, którą poprowadzi fizjoterapeuta z Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon.

W czasie 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego odbywać się będzie także akcja kwestarska prowadzona przez Fundację Avalon. Wolontariusze Fundacji (w tym osoby z niepełnosprawnościami) z charakterystycznymi pomarańczowymi skarbonkami kwestować będą na rzecz pozyskania środków na wsparcie osób z niepełnosprawnościami i przewlekle chorych. Wolontariuszy będzie można spotkać w strefie startowej oraz wzdłuż trasy biegu.

– Fundacja Avalon razem z Maratonem Warszawskim kolejny raz współtworzy dostępną przestrzeń podczas 45. Nationale-Nederlanden Maratonu. Fundacja Avalon od wielu lat działa na rzecz dostępności imprez i wspiera organizatorów w zakresie budowania przestrzeni i rozwiązań dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Kolejny raz mogliśmy przeprowadzić audyt trasy i przeprowadzimy rozgrzewkę otwierająca biegi dla wszystkich OzN. Bardzo cenimy inicjatywy, które zauważają potrzeby OzN. Nie zabraknie też naszych działań na miejscu, zapraszamy na nasze stoisko pod PKiN. Będziemy edukować w sobotę 23.09 i w niedzielę 24.09 – zachęca Marcin Podstawka, główny specjalista ds. fundraisingu Fundacji Avalon.

Info i grafika: Fundacja Avalon

Data publikacji: 21.09.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również