Dworzec autobusowy we Wrocławiu dostosowany do osób z niepełnosprawnościami

Dworzec autobusowy we Wrocławiu dostosowany do osób z niepełnosprawnościami

Obniżone podjazdy, linie dla niedowidzących i specjalnie przystosowane autobusy to niektóre z udogodnień, które mają ułatwić osobom z niepełnosprawnościami przejazd z dworca PKS do wrocławskiego portu lotniczego.

– Chcemy budować Wrocław w taki sposób, aby był miastem dla wszystkich, bez barier, włączającym osoby niepełnosprawne. Od dziś przestrzeń dworca autobusowego będzie dla tych osób jeszcze bardziej dostępna i przyjazna – mówił 4 grudnia prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, dodając, że ruch turystyczny we Wrocławiu z roku na rok jest coraz większy i coraz więcej turystów to osoby z niepełnosprawnościami.

Osobom niewidomym poruszanie się ułatwią taśmy ostrzegawcze, które pojawiły się na drzwiach wejściowych do dworca i przed przejściami dla pieszych.

Wszystkie podjazdy zostały też obniżone dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Na każdym stanowisku zamontowano również linie wyznaczające wejście do autobusu. Dostosowane zostały także windy.

Osoby z niepełnosprawnością będą mogły także liczyć na pomoc przeszkolonej obsługi, którą mogą wezwać za pomocą przycisków przy wejściach na dworzec.

Przystosowano także autobusy linii WRO Airport Express, które kursują między dworcem a portem lotniczym. Zostały one wyposażone w specjalne windy umożliwiające wjazd na pokład autobusu osobom poruszającym się na wózku.

– Dostosowane autobusy lotniskowe. Jako jeden z pierwszych elementów, które dostrzegają turyści, będą dobrą wizytówką Wrocławia – mówił prezes PKS Polbus Krzysztof Balaweider.

Dodatkowo na lotnisku dla osób z niepełnosprawnością wydłużono o 10 minut postój w strefie Kiss&Fly. (PAP)

Agata Tomczyńska, fot. pixabay.com

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również