Eurobeskidy zapraszają na turniej tenisa stołowego w Bielsku-Białej

Trwają zapisy na XXII Ogólnopolski Turniej Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych, który odbędzie się w dniach 1-3 września br.

Po raz pierwszy tenisowe rozgrywki organizowane przez Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy odbędą się w Bielsku-Białej. Pula nagród to w tym roku to prawie 13 tys. złotych, jest więc o co walczyć!

Turniej drużynowy i indywidualny
Turniej zostanie rozegrany w dwóch kategoriach. Pierwszy dzień będzie poświęcony rozgrywkom drużynowym, natomiast w niedzielę tenisiści zmierzą się w grze indywidualnej. Każda drużyna będzie się składać z zawodnika na wózku, kobiety z grupą VI-X, zawodnika z grupą VI-VIII oraz zawodnika z grupą IX-X. Natomiast turniej indywidualny to trzy grupy: grupa wózków (kobiety i mężczyźni) , grupa kobiet OPEN oraz grupa mężczyzn OPEN.

Nagrody
Pula nagród w tym roku to w sumie prawie 13 tys. złotych (nagrody rzeczowe – prawie 9 tys. zł, nagrody finansowe – 4 tys. zł), jest więc o co walczyć.
W turnieju drużynowym za miejsca od I do VIII przewidziane są nagrody finansowe, dyplomy i puchary. Natomiast dla najlepsi (miejsca I-VI lub I-III) w poszczególnych kategoriach w grze indywidualnej otrzymają nagrody rzeczowe i dyplomy.

Integracja, rywalizacja i komfort
Jak co roku organizatorzy zadbali o komfortowe warunki noclegowe i dobre warunki do grania. Zawodnicy zostaną zakwaterowani w trzygwiazdkowym Hotelu Szyndzielnia położonym w spokojnej i malowniczej części Bielska-Białej. Natomiast rozgrywki będą prowadzone w nowoczesnej hali sportowej Akademii Techniczno-Humanistycznej.
Jednak wrześniowy turniej to nie tylko integracja przy stole tenisowym. Po wyczerpujących sobotnich zmaganiach zawodnicy będą mogli wspólnie się spotkać na grillu z góralską muzyką.

Jak się zapisać
W turnieju mogą wziąć udział osoby z orzeczonym stopniem niepełnosprawności, zrzeszone w jednostkach ”START” oraz z innych stowarzyszeniach. Aby zgłosić się do udziału w turnieju należy wypełnić zgłoszenie ze wskazaniem nazwy klubu oraz danych zawodników do kategorii drużynowej i indywidualnej (formularz do pobrania na stronie www.eurobeskidy.org.pl), a następnie przesłać je na adres mailowy biuro@eurobeskidy.org.pl  wraz ze skanem orzeczenia o stopniu niepełnosprawności.

Zgłoszenia należy przesyłać do 15 sierpnia 2023 r. Liczy się kolejność zgłoszeń. Przewidywana liczba uczestników to 52 osoby.

Turniej jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Portal i magazyn „Nasze Sprawy objęły to wydarzenie patronatem medialnum.

pr/, fot. archiwum Eurobeskidy

Data publikacji: 01.08.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również