Finał Avalon Extreme Rowing Hard 2023 już za nami!

20 maja odbył się finał ogólnopolskich zawodów na ergometrze wioślarskim dla osób z niepełnosprawnościami – Avalon Extreme Rowing Hard 2023. Po 4 latach Fundacja Avalon w ramach projektu Avalon Extreme wróciła do organizacji tej imprezy sportowej w wielkim stylu, ponieważ po raz pierwszy eliminacje odbywały się we wszystkich miastach wojewódzkich! W eliminacjach wzięło udział 60 osób, najwięcej zaś uczestników zgłosiło się na eliminacje w Warszawie. Jak przebiegały finałowe rozgrywki?

Finałowa dziesiątka
W Centrum Sportu Raszyn, 20 maja odbył się finał Avalon Extreme Rowing Hard 2023. Dziesiątka najlepszych zawodników rywalizowała ze sobą o miejsca na podium. Do walki o jak najlepsze wyniki zagrzewali uczestników przyjaciele, rodziny oraz cała ekipa projektu Avalon Extreme. Każdy uczestnik dał z siebie wszystko, co sprawiło, że rywalizacja była niesamowicie ekscytująca!

Po kilku godzinach sportowych zmagań została wyłoniona trójka zwycięzców ogólnopolskich zawodów na ergometrze wioślarskim dla osób z niepełnosprawnościami. Uczestnicy musieli w przeciągu 2 minut pokonać jak najdłuższy dystans. Trzecie miejsce z wynikiem 550 metrów zajął Tomasz Zdańkowski, drugi w kolejności był Mariusz Przybysz, który przepłynął 558 metrów. Pojedynek na ergometrze wioślarskim zwyciężył Daniel Wiśniewski z wynikiem 584 metrów. Filmową relację można zobaczyć na kanale Youtube projektu i przekonać się o tym, jakie emocje towarzyszyły uczestnikom podczas finału Avalon Extreme Rowing Hard 2023!

– To był wspaniały powrót w wielkim stylu do tej imprezy sportowej! Organizacja tegorocznej edycji Avalon Extreme Rowing Hard przyniosła nam wiele radości i satysfakcji. W tym roku po raz pierwszy eliminacje odbywały się we wszystkich miastach wojewódzkich. To pokazuje jak wiele osób z niepełnosprawnościami chce rozwijać swoją kondycję i aktywność sportową. Emocje powoli opadają, ale mamy nadzieję, że powrócimy za rok ze zdwojoną siłą- podsumowuje Aleksandra Kogut, kierowniczka projektu Avalon Extreme.

Avalon Extreme Rowing Hard 2023 w 100 proc. spełnił swoje zamierzone cele. Uczestnicy zwiększyli swoją aktywność ruchową, przygotowując się do eliminacji, a później do finału.

Rozgrywki były przeprowadzone w atmosferze zdrowej rywalizacji. Projekt Avalon Extreme nieustannie swoimi działaniami udowadnia, że ograniczenia są tylko w głowie, a osoby z niepełnosprawnościami są zdolne do dokonywania wielkich rzeczy!

Info i fot. Avalon Extreme

Data publikacji: 07.06.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również