Igrzyska Paraolimpijskie Soczi 2014

Igrzyska Paraolimpijskie Soczi 2014

Powitanie reprezentacji w wiosce

Polska reprezentacja paraolimpijska została oficjalnie powitana w wiosce. W czasie uroczystości zorganizowanej na głównym placu Alpine Skiing Village nie zabrakło polskiej flagi, hymnu, rosyjskich żołnierzy z dumnie uniesionymi głowami oraz pięknych Rosjanek w kusych futerkach grających na bębnach.

Powitanie w wiosce ma charakter symboliczny. Wspólnie z ekipą polską powitano reprezentację Chin i Serbii. Gospodarze obdarowywali przybyłe ekipy samowarami, a nasza reprezentacja przekazała Rosjanom cepeliowską lalę w stroju łowickim. Absolutną niespodzianką były futrzane czapy, które otrzymali wszyscy reprezentanci ekip i w których wszyscy bardzo chętnie się fotografowali.

W piątek, 7 marca uroczysta Ceremonia Otwarcia XI Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich.

 

Relacje z igrzysk będą dostępne w ponad stu krajach

Jak zapowiada Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski (IPC) igrzyska w Soczi będą wyjątkowe pod względem oglądalności. Z najnowszych wyliczeń wynika, że pobity zostanie kanadyjski rekord, gdy przekaz z Vancouver dotarł do 1,6 miliarda widzów.

Igrzyska będą przekazywane przez 55 nadawców, ponadto francuska telewizja zaprezentuje je w 45 krajach afrykańskich, Arubie i Antylach Holenderskich. Będą zatem dostępne w ponad stu krajach na sześciu kontynentach. To rekordowa liczba, ponadto nadawcy zapowiedzieli stosunkowo więcej godzin poświeconych prezentowaniu igrzysk niż w latach poprzednich.
– Igrzyska Paraolimpijskie rozwijają się jak żadne inne zawody sportowe na świecie. Bardzo się cieszę, że igrzyska w Soczi będą pokazywane przez rekordową liczbę nadawców – powiedział Alexis Schaefer, dyrektor marketingu IPC.

Naturalnie igrzyska będzie można śledzić nie tylko w telewizji, ale również w Internecie, na portalach społecznościowych czy twitterze. Dzięki nowym technologiom komunikacji zwiększa się również grupa odbiorców i sympatyków paraolimipzmu.

 

Maskotki igrzysk: Śnieżynka i Promyczek przyjmują gości

Te dwie sympatyczne, uśmiechnięte postaci to Śnieżynka i Promyczek, maskotki Igrzysk Paraolimpijskich. Mieszkają razem w jednym domu z Niedźwiedziem Polarnym, Leopardem i Zajączkiem, maskotkami Igrzysk Olimpijskich, tyle że te ostatnie zajmują pierwsze piętro.

Śnieżynka i Promyczek mają pokoje na parterze, może dlatego, że odwiedzi ich mnóstwo osób z niepełnosprawnością i tam łatwiej będzie ich przyjąć. Choć słowo „niepełnosprawność” zdaje się być nie na miejscu. W przypadku zawodników walczących wSoczi o medale, niepełnosprawność przesłonięta jest niewiarygodną kondycją fizyczną, siłą i determinacją.

Każdy zawodnik, który pojawi się na Igrzyskach Paraolimpijskich w Soczi jest przede wszystkim sportowcem, ale każdy z nich to wielka historia dążenia od niesprawności do doskonałości.

A Śnieżynka i Promyczek zapraszają do swojego domku każdego, bez względu na niepełnosprawność, bo… każdy może poczuć paraolimpijskiego ducha!

Żeby zobaczyć ich domek wystarczy wejść na stronę: http://talisman.sochi2014.com/en/

Info: PKPar, oprac. R.S.

Data publikacji: 06.03.2014 r.

 

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również