Integracja bez ograniczeń podczas szkolenia z sitwake

Fundacja Avalon zaprasza wszystkich miłośników sportów wodnych do podwarszawskiego wakeparku Wawawake. W tym miejscu w najbliższych dniach rozpocznie się szkolenie w dyscyplinie sitwake, po którym ośrodek dołączy do budowanej w Polsce sieci miejsc treningowych dla osób z niepełnosprawnościami. W ostatnim dniu kursu, czyli 21 sierpnia odbędzie się tam pokaz trików sitwake w wykonaniu Szymona Klimzy – ambasadora Avalon Extreme i certyfikowanego trenera wakeboaradingu dla osób z niepełnosprawnościami.

– Projekt Avalon Extreme po raz kolejny dowodzi, że sport jest dla wszystkich i warto się wyzbyć stereotypowego myślenia o niepełnosprawności. Integracja poprzez aktywne spędzanie czasu to świetna zabawa. Dlatego już 21 sierpnia od godziny 10.00 zapraszamy do ośrodka Wawawake, gdzie będziecie mogli sprawdzić, jaka jest różnica między takimi sportami, jak wakeboard i sitwake – zaprasza Aleksandra Kogut, koordynatorka Avalon Extreme

Szkolenia sitwake

Liczącą dziesięć osób grupę szkoleniową poprowadzi Szymon Klimza – ambasador Avalon Extreme i certyfikowany trener sitwake, a także mistrz Polski w narciarstwie biegowym OzN. W kursie wezmą udział osoby z kadry wakeparku, wolontariusze, członkowie rodzin i opiekunowie osób z niepełnosprawnościami. Szkolenie składa się z części teoretycznej trwającej dwa dni i praktycznej zaplanowanej na ostatni dzień. Podczas części praktycznej Szymon Klimza wykona triki na desce sitwake.

– Osoby odwiedzające wakepark będą mogły nieodpłatnie wypożyczyć specjalnie przystosowaną deskę sitwake i spróbować swoich sił w tej niezwykłej dyscyplinie sportowej, do czego zachęcam. Natomiast po szkoleniu zapraszamy na integracyjne ognisko – dodaje Aleksandra Kogut.

Wawawake to miejsce, w którym świetnie poczują się zarówno miłośnicy sportów wodnych, fani aktywnego wypoczynku, jak i rodziny z dziećmi. Park wodny oferuje m.in. wyciągi wakeboardowe z przeszkodami o różnym stopniu zaawansowania, wodny plac zabaw i kącik do zabawy na lądzie. Na miejscu znajduje się także strefa relaksu, w której można wypocząć po szkoleniu.

Unikatowa mapa sportowej dostępności

Celem projektu „Aktywni z Avalon” jest przeprowadzenie szkoleń z sitwake, crossfitu i gokartów w każdym województwie w Polsce i rozwój sportów ekstremalnych oraz aktywizacja osób z niepełnosprawnościami. Jego efektem będzie powstanie mapy miejsc w całej Polsce, gdzie osoby z niepełnosprawnościami będą̨ mogły skorzystać́ z dostosowanej dla nich infrastruktury sportowej oraz zdobytej wiedzy i doświadczenia przeszkolonego personelu. Wpłynie to na dostępność dyscyplin sportowych dla OzN na terenie niemal całej Polski. Projekt „Aktywni z Avalon” realizowany jest przy dofinansowaniu ze środków PFRON.

Relacje ze szkoleń można obejrzeć w mediach społecznościowych Avalon Extreme.

Info Avalon Extreme

Data publikacji: 16.08.2021 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również