To nie będzie zwykły wirtualny bieg. 1. Orlen Paralympic Run to wydarzenie, w którym każdy może wziąć udział – niezależnie od stopnia sprawności wszyscy znajdą cel dostępny dla siebie. Aby lepiej wprowadzić nas w atmosferę biegu odbędzie się specjalna konferencja, podczas której zaproszeni goście opowiedzą, w jaki sposób przygotowywać się do amatorskiego uprawiania sportu – zarówno będąc osobą pełnosprawną, jak i z niepełnosprawnością.
Choć słowo konferencja brzmi bardzo podniośle, nie należy jednak obawiać się nudy. To gwarantuje już osoba prowadzącego wydarzenie – będzie nim Michał Pol, attaché prasowy polskiej reprezentacji paraolimpijskiej, współzałożyciel Kanału Sportowego na Youtube.
Podczas wydarzenia zostaną poruszone dwa ważne tematy. Pierwszy z nich to „Nowa Era Sportu Paraolimpijskiego”. Jakie jest dziś miejsce sportu paraolimpijskiego w Polsce i na świecie? Jak zmieniło się jego postrzeganie? Czy dalej można mówić o nim jako o formie rehabilitacji? Na te i inne pytania odpowiedzą: Łukasz Szeliga, prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, Robert Korzeniowski, multimedalista olimpijski w chodzie sportowym i ambasador paraolimpijczyków, oraz prof. Bartosz Molik, rektor warszawskiej AWF, ale również fizjoterapeuta i międzynarodowy klasyfikator w koszykówce na wózkach.
Do udziału w drugim panelu, zatytułowanym „Jak biegać? Zero kontuzji – maksimum efektów” zaprosiliśmy biegaczy – praktyków. Każda z osób, która weźmie w nim udział, ma inną historię, ale dla każdej z nich to właśnie uprawianie sportu stało się sposobem na życie. W panelu wystąpią: Dariusz Wojda, ultramaratończyk i kapitan drużyny Polish Wings, Corinne Klaida, polska bizneswoman, CEO Accord Group Polska oraz inicjatorka akcji „#CorinneRunsForGood”, oraz Michał Kotkowski, złoty medalista ME i brązowy medalista MŚ w biegach sprinterskich, czwarty w biegu na 400 m oraz piąty na 200 m podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio.
Transmisja na kanałach społecznościowych (Facebook i YouTube) Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego już w najbliższy wtorek, 5 października o godzinie 18:00.
Ambasadorzy biegu oraz aplikacja PKPar
Niezwykły bieg to również niezwykli ambasadorzy i ambasadorki. Oprócz wymienionych wyżej Roberta Korzeniowskiego, Michała Pola i Dariusza Wojdy, grono to zasilą paraolimpijczycy. Historia sportowa każdej i każdego z nich udowadnia, że niemożliwe nie istnieje, a droga do celu, chociaż czasem bardzo trudna, warta jest podjęcia. Wszystko to jest w zgodzie z ideą, jaką chcemy promować poprzez Orlen Paralympic Run. Z najwyższą przyjemnością ogłaszamy więc, że wśród ambasadorek i ambasadorów biegu znaleźli się: Barbara Bieganowska-Zając, czterokrotna złota medalistka paraolimpijska w biegach średnich, Alicja Jeromin, ośmiokrotna medalistka paraolimpijska w biegach sprinterskich, Michał Derus, dwukrotny srebrny medalista paraolimpijski w biegu na 100 m, oraz biegający na co dzień w parze Aleksander Kossakowski z przewodnikiem Krzysztofem Wasilewskim, medaliści MŚ i ME w biegach średnich.
Bieg odbędzie się w tym roku w formie wirtualnej – można więc wziąć w nim udział dosłownie na całym świecie. Wystarczy do tego aplikacja PKPar dostępna na telefony z systemami iOS i Android, którą można pobrać ze sklepów App Store i Google Play całkowicie za darmo. Dziś aplikacja ta służy jedynie do biegu, ale już niedługo będzie można za jej pomocą m.in. oddać głos w plebiscycie na sportowca roku #Guttmanny.
Sponsorem tytularnym biegu jest Polski Koncern Naftowy Orlen. Patronami medialnymi biegu są Polskie Radio oraz TVP Sport.
ŚLEDŹ NASZE WYDARZENIE I BADŹ NA BIEŻĄCO:
https://fb.me/e/PERpzWrz
Info: PKPar
Data publikacji: 05.10.2021 r.