Kamil Rosiek na podium PŚ

W zawodach Pucharu Świata w fińskim Vuokatti Kamil Rosiek zdobył 16 marca brązowy medal w biathlonie na 15 km, w kategorii zawodników siedzących.

Znacznie gorzej poszło mu w sprincie, gdzie na piętnastu startujących zawodników zajął trzynaste miejsce. Całe podium przypadło Rosjanom.

Witold Skupień w biathlonie na 15 km, w kat. zawodników stojących zajął ostatnie 12 miejsce, w sprincie poszło mu trochę lepiej, bo na trzynastu zawodników zajął 11 miejsce, cztery niecelne strzały przekreśliły szansę na wyższą pozycję.

Na 10. miejscu w gronie 11 zawodniczek sklasyfikowano Iwetę Faron w biegu na 12,5 km, a w sprincie na 6 km zajęła ostatnie 12 miejsce.

W gronie 16 zawodników na 14. pozycji ukończył sprint w kat. osób niewidomych i niedowidzących Łukasz Kubica (startujący z przewodnikiem Kacprem Gaździakiem).

W ostatnim dniu, 20 marca zawodnicy rywalizowali w stylu klasycznym na długim dystansie. W biegu na 20 km Kamil Rosiek zajął siódme miejsce. Swój ostatni wyścig w sezonie na dystansie 7,5 km zakończył na 11. miejscu.
Łukasz Kubica na dystansie 30 km zajął miejsce 10.

Swój dorobek w ostatnim dniu zawodów poprawił Witold Skupień. W biegu na 10 km zajął dziesiąte miejsce wśród 18 startujących zawodników.

Wyjazd do Finlandii możliwy był dzięki projektowi „Olimpijczyk – przygotowanie zawodników niepełnosprawnych do udziału w Igrzyskach Paraolimpijskich”, finansowanym ze środków PFRON.