Siłacze rozpoczęli sezon

Siłacze rozpoczęli sezon

W dniach 18-19 marca w Hali Sportowej ZMGE w Żywcu odbyły się XIII Ogólnopolskie Zawody w wyciskaniu sztangi leżąc.

Była to inauguracja sezonu w tej dyscyplinie sportu. W zawodach integracyjnych – których organizatorem było Stowarzyszenie Eurobeskidy z Łodygowic – uczestniczyło 40 niepełnosprawnych zawodników i 24 zawodników pełnosprawnych.

Zmagania rozpoczęły kobiety. Rywalizację zawodniczek niepełnosprawnych wygrała po raz kolejny Magdalena Konior ze Stowarzyszenia Eurobeskidy, a pojedynek zawodniczek pełnosprawnych – Kinga Moczydłowska ze Stowarzyszenia Centrum Formy Dąbrowa Górnicza.

Mężczyźni niepełnosprawni rywalizowali w dwóch kategoriach wagowych od 49 kg do 72 kg i od 72 kg do 107+. Pierwszą wygrał Marcin Górski z IKS Warszawa, w drugiej grupie, gdzie o wygranej decydowała suma punktów przeprowadzona według punktacji Wilks”a, najlepszy był Wawrzyniec Latus ze Stowarzyszenia Eurobeskidy.

Wśród zawodników pełnosprawnych w pierwszej kategorii wagowej najlepszy był Marcin Herok z Czerwionki Leszczyny. Drugą grupę wagową i kat. Open wygrał Grzegorz Wałga ze Skarpy Bytom. Został on również najlepszym zawodnikiem zawodów.

Wśród młodych zawodników tytuł najlepszego juniora otrzymał Rafał Wit.

Zobacz galerię…
Kat/
fot. Eurobeskidy, 3boj.pl
Data publikacji: 23.03.2016 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również