Kolejny rok Amp Futbol i Futbol Plus gra z PZU!

Po trzech latach owocnej współpracy, Amp Futbol Polska i PZU będą ją kontynuować. Największy polski ubezpieczyciel w rozpoczynającym się roku niezmiennie pozostanie Partnerem Strategicznym polskiego ampfutbolu oraz Sponsorem Tytularnym PZU Futbol Plus.

Współpraca Amp Futbol Polska z PZU trwa już trzy lata. Był to świetny okres dla tej dyscypliny w naszym kraju. Najwybitniejszym osiągnięciem była nagroda im. Ferenca Puskasa przyznana w ubiegłym roku ampfutboliście i zawodnikowi PZU Amp Futbol Ekstraklasy – Marcinowi Oleksemu. Po raz pierwszy w historii FIFA, wybierając najładniejszego gola roku, postawiła na piłkarza z niepełnosprawnością. Nagranie ze spektakularnym strzałem do bramki przez piłkarza Warty Poznań było oglądane na całym świecie przez miliony kibiców.

Owocna współpraca
– Dyscypliny dla zawodników z niepełnosprawnościami zasługują na wsparcie. Doceniamy działania, które podejmuje Amp Futbol Polska, aby dać zarówno dorosłym ampfutbolistom, a od niedawna także ampfutbolistkom oraz dzieciom i młodzieży po amputacjach lub z innymi niepełnosprawnościami możliwość rozwijania pasji. Będąc partnerem strategicznym prężnie rozwijającego się polskiego amfutbolu obserwujemy, że ci sportowcy czują silne przywiązanie do ampfutbolowej społeczności i traktują ją jak rodzinę. Nadal będziemy częścią tych dobrych inicjatyw, które aktywizują i integrują społecznie poprzez sport. Wierzymy, że zaangażowanie zawodników na treningach oraz podczas meczów będzie jeszcze większe. Już teraz życzymy im sukcesów, a szczególnie w nadchodzącym sezonie PZU Amp Futbol Ekstraklasy, jak i podczas Euro 2024 – mówi Łukasz Turkowski, dyrektor zarządzający ds. marketingu, sponsoringu i prewencji w PZU.

Z przedłużenia współpracy bardzo zadowolony jest także prezes Amp Futbol Polska, Mateusz Widłak. – Powodów do radości jest wiele, bo dotychczasowa współpraca była nie tylko efektywna ale też efektowna i wierzymy, że w przyszłości będzie podobnie. Efektowna była między innymi nagroda dla Marcina Oleksego, która skutkowała obecnością marki PZU wśród gwiazd światowej piłki na gali FIFA i w mediach całego świata. Dowodem na efektywność jest natomiast rozwój poszczególnych projektów, zwłaszcza niesamowity wzrost PZU Futbol Plus. Wierzę, że ta tendencja zostanie utrzymana – powiedział.

Ambitne cele na 2024
Kontynuacja współpracy dotyczy dwóch obszarów. Pierwszy to projekty ampfutbolowe z reprezentacją Polski na czele. Celem kadry seniorów na ten rok jest tytuł mistrza Europy, który Biało-Czerwoni będą mieli okazję wywalczyć już na początku czerwca we Francji. PZU dalej będzie także wspierać najmłodszych ampfutbolistów szkolonych w ramach projektu Junior Amp Futbol. Największy polski ubezpieczyciel pozostaje również Sponsorem Tytularnym polskiej ligi – PZU Amp Futbol Ekstraklasy.

Od nawiązania współpracy z PZU w 2021 polski ampfutbol zrobił wielki postęp. Kamieniem milowym były mistrzostwa Europy zorganizowane we wrześniu 2021 roku w Krakowie. To wtedy polscy kibice oglądając zmagania Polaków na żywo przekonali się, jak dynamiczna jest ta dyscyplina sportu. Reprezentacja Polski wywalczyła wtedy trzecie miejsce.

Tę samą lokatę Biało-Czerwoni zajęli również na innej dużej imprezie zorganizowanej w Krakowie – Lidze Narodów EAFF dywizji A w 2023 roku. W 2022 pod Wawelem odbył się także finałowy turniej Ligi Mistrzów EAFF, w którym mistrz PZU Amp Futbol Ekstraklasy, czyli klub Wisła Kraków Amp Futbol, doszedł aż do finału.

Mistrzostwa Europy w 2021 roku były mocnym impulsem do rozwoju dyscypliny na wielu poziomach. Dzięki wsparciu PZU zaczęły powstawać nowe kluby, a liga urosła w siłę. Polskie kluby corocznie biorą udział w finałowych turniejach Ligi Mistrzów EAFF. W ubiegłym roku Wisła Kraków przegrała dopiero w finale. Sukcesy dorosłych ampfutbolistów sprawiły, że dyscyplina stała się popularna wśród dzieci i młodzieży. Sport to fantastyczny sposób na aktywację młodych ludzi zmagających się z niepełnosprawnościami.

Nie tylko sport
Drugim obszarem współpracy jest PZU Futbol Plus. Głównym założeniem tego projektu jest wspieranie dzieci i młodzieży z różnymi niepełnosprawnościami, które chcą rozwijać swoją pasję, jaką jest piłka nożna. PZU jest Sponsorem Tytularnym projektu od 2022 roku. Był to czas bardzo dynamicznego rozwoju PZU Futbol Plus, który zakłada wsparcie w tworzeniu i prowadzeniu akademii dla dzieci z niepełnosprawnościami w całej Polsce, wsparcie finansowe i merytoryczne akademii, organizację kursów i szkoleń, ogólnopolskich turniejów i obozów, a także kampanii promocyjnych mających spopularyzować ideę piłki nożnej dla wszystkich. Dwa lata temu w Polsce istniało tylko kilka takich akademii, dziś jest ich ponad pięćdziesiąt i trenuje w nich łącznie ponad 1000 dzieci z całej Polski. Liczba turniejów wzrosła w tym czasie z pięciu do czternastu rocznie, a w promocję włączyły się takie postaci jak Łukasz Podolski, Michał Pol, czy Bartosz Ignacik. Rozwijający się dynamicznie projekt pokazuje, że podjęcie treningów piłkarskich świetnie wpływa na rozwój fizyczny i intelektualny dzieci, a przy okazji integruje środowisko rodziców, opiekunów i trenerów.

– W sporcie powszechnym i profesjonalnym finansowanie jest bardzo istotnym elementem. Wsparcie ze strony PZU pozwoliło nam bardzo rozwinąć projekt i realizować założone cele. Dało nam możliwość, by zaangażować większą liczbę osób i klubów, dzięki czemu możemy dać okazję do gry w piłkę dzieciom z niepełnosprawnościami w wielu miejscach Polski, które wcześniej takiej możliwości nie miały. Dziś świadomość na temat dostępności piłki nożnej dla dzieci z różnymi rodzajami niepełnosprawności jest coraz większa. Pojawia się coraz więcej zapytań na temat tego, jak dołączyć do klubu lub jak założyć nowy. Bez wsparcia PZU nie byłoby to możliwe. – powiedział koordynator PZU Futbol Plus, Michał Zieliński.

Znani ambasadorzy
Plany na najbliższe miesiące są ambitne. – Do tej pory założone cele udawało nam się realizować, a nawet przekraczać. W roku 2024 w różnych częściach kraju odbędzie się 18 turniejów. Dla dzieci jest to szansa nie tylko na podjęcie rywalizacji sportowej, ale też na zobaczenie nowych zakątków Polski. Będziemy kontynuować szkolenia dla trenerów i akademii, a nowe kampanie społeczne pozwolą dotrzeć nam do wszystkich Polaków z informacją, czym jest ten projekt i jakie daje możliwości. Jednym z głównych celów na 2024 jest organizacja cyklu letnich obozów, które sprawią, że środowisko zintegruje się jeszcze mocniej – dodał Zieliński.

O PZU Futbol Plus było głośno także dzięki kampaniom promocyjnym z milionowymi zasięgami. Ambasadorami projektu zostali mistrz świata z 2014 roku, Lukas Podolski i Bartosz Ignacik, znany jako ″Turbokozak″.

– Współpracę z PZU oceniamy wręcz wzorcowo. To przykład projektu, w którym obie strony mocno zyskują – podkreślił Mateusz Widłak.

Zobacz galerię…

pr/, fot. Amp Futbol Polska

Data publikacji: 06.02.2024 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również