Letnie Otwarte Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Pływaniu

Letnie Otwarte Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Pływaniu

17 i 18 czerwca na basenie olimpijskim AQUA w Lublinie odbyły się Letnie Otwarte Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Pływaniu. Zorganizowanie tej rangi imprezy w Lublinie było okazją do promocji obchodów 700-lecia miasta.

Letnie Mistrzostwa są ważnym wydarzeniem dla niepełnosprawnych pływaków, W zawodach udział wzięło blisko 140 zawodników z całej Polski, w tym zawodnicy z paraolimpijskiej kadry narodowej. Uczestnicy zawodów mieli zapewnioną opiekę medyczną, techniczną i wolontariacką.

Najwięcej medali po 13 zdobyli zawodnicy z IKS AWF Warszawa i Start Wrocław. Poniżej wyniki Letnich Otwartych Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych w Pływaniu.

Wyniki

Organizatorem wydarzenia było Integracyjne Centrum Sportu i Rehabilitacji “Start” na zlecenie Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych “Start”, a głównym współorganizatorem Mistrzostw Polski była Gmina Lublin.

Jesienią na najnowocześniejszym w Polsce basenie olimpijskim AQUA Lublin, odbędzie się kolejne zgrupowanie kadry przygotowujące zawodników do startu w Mistrzostwach Świata w Meksyku.

Zobacz galerię…

kat
fot. FB ICSiR Start Lublin
Data publikacji: 19.06.2017 r.

 

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również