Lubuskie bez barier

Lubuskie bez barier

Lubuskie to bardzo atrakcyjny turystycznie region w Polsce. Jego wyjątkowe atuty sprawiają, że przybywa tu wielu gości z kraju i zagranicy. Wśród nich są również osoby z niepełnosprawnością.

Wychodząc naprzeciw potrzebom tej grupy turystów Stowarzyszenie Progres zainicjowało i zleciło wydanie mapy po woj. lubuskim pt. „Województwo lubuskie – bez barier 45 tras turystycznych dla osób niepełnosprawnych” uwzględniający możliwości i potrzeby tych osób, w tym wózkowiczów. Autorem publikacji jest Stanisław Francuz.
Poprzez to wydawnictwo inicjatorzy chcą zaprosić do skorzystania z bogatej i różnorodnej oferty turystycznej, jaką ma region. Wierzą, że mapa ułatwi wszystkim gościom planowanie pobytu, pomoże uzyskać dostęp do niezbędnych informacji, a także przyczyni się do włączenia jak największej grupy osób z niepełnosprawnością do aktywnego uczestnictwa w turystyce po województwie lubuskim.
Wydawnictwo zostało dofinansowane ze środków PFRON pozostających w dyspozycji Województwa Lubuskiego. Projekt zrealizowano w ramach konkursu ogłoszonego przez ROPS woj. lubuskiego.
Wydawcą jest INTERIOR Multimedia i wydawnictwa na zlecenie Stowarzyszenia Inicjatyw Obywatelskich Progres z Wrocławia.

Oprac. MaC

Data publikacji: 15.01.2016 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również