Medalowe starty Polaków. Święto parakolarstwa w Austrii

Piotr Kołodziejczuk z pilotem Marcinem Białobłockim (w środku)

3 brązowe medale zdobyli reprezentanci Polski podczas Mistrzostw Europy w parakolarstwie. Impreza odbyła się 25-29 maja w pięciu różnych lokalizacjach Górnej Austrii. W klasyfikacji medalowej zwyciężyła Francja przed Holandią i Włochami.

Po raz drugi w historii zostały zorganizowane Mistrzostwa Europy w parakolarstwie. Podobnie jak w ubiegłym roku, zawodnicy rywalizowali w Austrii. Areną zmagań były Gallspach, Schwanenstadt, Lochen am See, Gaspoltshofen oraz Peuerbach / Steegen. Na starcie nie zabrakło reprezentantów Polski korzystających z tandemów i handbike’ów.

Biało-Czerwoni sięgnęli po 3 brązowe medale, co dało piętnaste miejsce w klasyfikacji medalowej. W niej najlepsza okazała się Francja z 22 krążkami (10 złotych, 7 srebrnych i 5 brązowych). Dalej znalazły się Holandia (15: 10 – 0 – 5), Włochy (20: 9 – 5 – 6), Niemcy (19: 5 – 8 – 6) i Wielka Brytania (10: 4 – 4 – 2).

Piotr Kołodziejczuk z pilotem Marcinem Białobłockim uzyskali trzeci wynik w jeździe indywidualnej na czas (kat. B). Na najniższym stopniu podium stanęły również Justyna Kiryła i Kamila Wójcikiewicz. Kobiecy tandem finiszował na medalowej pozycji w wyścigu ze startu wspólnego (kat. B).

Sukces odniósł też handbiker Krzysztof Plewa, który został sklasyfikowany na trzecim miejscu w wyścigu ze startu wspólnego (H5).

Justyna Kiryła i Kamila Wójcikiewicz były bliskie zdobycia medalu już w swoim wcześniejszym starcie. Czasówkę (kat. B) ukończyły bowiem na czwartej pozycji, tracąc do podium 3,12 sekundy.

Również Rafał Wilk ukończył jazdę indywidualną na czas (H4) jako czwarty. Nasz najbardziej utytułowany handbiker zajął później szóste miejsce w wyścigu ze startu wspólnego (H4). Z kolei Krzysztof Plewa, zanim zdobył medal, wykręcił piąty wynik w czasówce (H5).