Kolejne medale Anny Harkowskiej na MŚ

Medalowy start Anny Harkowskiej na MŚ

17-20 marca we Włoszech odbywały się mistrzostwa świata w kolarstwie torowym. Była to również okazja do sprawdzenia formy przed Igrzyskami Paraolimpijskimi w Rio de Janeiro.

Polska reprezentantka Anna Harkowska zdobyła dwa medale. Brązowy w swojej koronnej konkurencji, wyścigu na dochodzenie na 3000 m i złoty w scratchu (jednoczesne ściganie się większej liczby zawodników na dystansie kilkudziesięciu okrążeń). Szóste miejsce wywalczyła w wyścigu na 500 m.

Pozostałe zawodniczki Anna Duzikowska (dysfunkcja narządu wzroku) pilotowana przez Natalie Morytko zajęły w sprincie siódme miejsce, w wyścigu na dochodzenie na dystansie 3000 m 8 miejsce i 12 w wyścigu na 1000 m.

Wśród zawodników tandem Marcin Polak i pilot Michał Ładosz w sprincie zajęli 8 miejsce, a w wyścigu na 1000 m w gronie 25 tandemów przypadło im miejsce 13.

Wyjazd na mistrzostwa możliwy był dzięki projektowi „Olimpijczyk – przygotowanie zawodników niepełnosprawnych do udziału w Igrzyskach Paraolimpijskich”, finansowanemu ze środków PFRON.