Mistrzostwa Świata Seniorów w Badmintonie

Mistrzostwa Świata Seniorów w Badmintonie

W przyszłym roku na World Senior Badminton Championships przyjedzie nawet ponad 3000 badmintonistów z kilkudziesięciu krajów. Impreza odbędzie się w Katowicach w dniach od 4 do 11 sierpnia. W sumie będzie uruchomionych 29 kortów w Spodku, w hali lodowiska i w sali sportowej przy rondzie.

1800 meczów, 12 600 zużytych lotek – to liczby obrazujące wielkiąimprezę, którą gościć będzie stolica województwa śląskiego.

W samych mistrzostwach świata seniorów (od 35 lat wzwyż) ma wziąć udział 1500 zawodników. Pozostałe 1500 to uczestnicy festiwalu badmintona, w którym zagrają ci, którzy nie zakwalifikują się do MŚ seniorów oraz… wszyscy chętni. Zawodnicy będą rywalizować w 8 kategoriach wiekowych – od +35 do +75.

W MŚ będzie także uczestniczył 76-letni Paweł Gasz, badmintonista z katowickiego Nikiszowca. Przed dwoma laty w Koczin w Indiach w kategorii +70 zdobył brązowy medal. Tym razem wystąpi w roli ambasadora turnieju. Drugim ambasadorem będzie 42-letni Robert Mateusiak, olimpijczyk z Sydney, Aten, Pekinu, Londynu i Rio de Janeiro. Stawkę ambasadorów zamykają 13-letnia Joanna Podedworny będąca nadzieją polskiego badmintona (regularnie rywalizuje w międzynarodowych turniejach, zwyciężyła w Międzynarodowych Mistrzostwach Austrii U-17) oraz… artysta kabaretowy Mariusz Kałamaga.

Na przywitanie uczestników mistrzostw odbędzie się koncert w sali NOSPR. Organizatorami World Senior Badminton Championships są też TKKF Czarni Katowice i Miasto Katowice.

em, fot. freeimages.com

Data publikacji: 10.12.2018 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również