Świąteczny kiermasz rękodzieła w Katowicach

Świąteczny kiermasz rękodzieła w Katowicach

W Sali Kolumnowej i reprezentacyjnym holu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w Katowicach świąteczny kiermasz rękodzieła osób niepełnosprawnych gościł nie po raz pierwszy. Było ponad pięćdziesięciu wystawców i około 250 osób. Jak co roku cieszył się ogromnym powodzeniem i choć lista uczestników była ograniczona i tak kilka zgłoszeń przyjęto ponad plan.

3 grudnia swoje własnoręcznie wykonane wyroby o tematyce świątecznej zaprezentowali pracownicy zakładów aktywności zawodowej, uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej, uczniowie szkół specjalnych, mieszkańcy domów pomocy społecznej i podopieczni środowiskowych domów samopomocy, członkowie stowarzyszeń, fundacji, spółdzielni socjalnych oraz pacjenci szpitali, dla których organem założycielskim jest Samorząd Województwa Śląskiego.

Na stoiskach wśród prezentowanych wyrobów znalazły się wyroby ceramiczne, lalki, krasnale, elfy, mikołaje, poduszki, obrusy, stroiki, serwety, witraże, choinki z przeróżnych materiałów, okolicznościowe kartki świąteczne, ozdobne świece nawiązujące do Świąt Bożego Narodzenia.

Uśmiechnięci wystawcy i tłumy chętnych jak zwykle tworzyły świąteczna atmosferę imprezy, a znajomi witali się serdecznie jak co roku. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na materiały do produkcji kolejnych dzieł, które pozwalają ukazać talenty osób z niepełnosprawnością, ale efekty ich rehabilitacji.

Celem kiermaszu jest przede wszystkim promocja twórczości i pogłębienie integracji społecznej osób niepełnosprawnych.

Zobacz galerię…

Tekst i fot. em
Data publikacji: 10.12.2018 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również