Młodzi parapływacy na start!

Między 20 a 21 maja w Centrum Sportowym WUM w Warszawie odbędą się Parapływackie Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych. Dla wielu z najmłodszych zawodników będzie to okazja do debiutu i pokazania swoich sił. Dla innych jest to walka o minima na MŚ… seniorów.

Pływanie jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin wśród sportowców z niepełnosprawnością – podczas igrzysk paralimpijskich w Paryżu pływacy zawalczą o 136 kompletów medali. Wejście na pływalnie to też często dla osób z niepełnosprawnością szansa na przełamanie się (bo własną niepełnosprawność trzeba obnażyć), ale też na doskonałą rehabilitację i poczucie wolności.
Stąd zawody osób z niepełnosprawnościami cieszą się rosnącą popularnością.

Oprócz aspektu rehabilitacyjnego najważniejsze jest tu bowiem poszukiwanie przyszłych mistrzów. To właśnie na takich zawodach startują zawodnicy, którzy w przyszłości będą walczyć o medale dla Polski. Biało-Czerwoni juniorzy nie próżnują. Dla wielu z nich, pływających od dawna, tego typu zawody są doskonałą szansą na zaprezentowanie się trenerom kadry seniorskiej oraz wypełnienie minimów pozwalających ubiegać się o miejsce na mistrzostwa świata (te odbędą się w sierpniu w brytyjskim Manchesterze). W seniorskiej kadrze Polski spośród juniorek znajduje się m.in. Nikola Badowska.

Pływanie to doskonała metoda rehabilitacji oraz oswojenia się z własnym ciałem i jego możliwościami. Jest to również jeden z najpopularniejszych sportów paralimpijskich – wśród młodych talentów szukamy przyszłych mistrzów!

Na pływalni WUM w Warszawie pojawią się medaliści i medalistki zawodów cyklu World Series, uczestnicy wyścigów finałowych Mistrzostw Świata Madeira 2022 – nasze nadzieje na dobre występy na międzynarodowych arenach i debiut paralimpijski podczas przyszłorocznych igrzysk w Paryżu.

MP juniorów niemal zawsze cieszą się dużą popularnością. Zimowa edycja organizowana w Bydgoszczy na początku stycznia 2023 zgromadziła na starcie ponad 150 zawodników oraz zawodniczek.

Celem zawodów jest popularyzacja parapływania wśród społeczeństwa. Promowanie zdrowego i aktywnego trybu życia głównie wśród najmłodszych osób z niepełnosprawnościami.

Transmisja z zawodów dostępna będzie na kanale PZSN Start na YouTube ( https://www.youtube.com/@pzsnstart1952/streams )!
STARTujemy w sobotę 20 maja o 10:45. Zapraszamy również do oglądania rywalizacji najlepszych młodych pływaków na żywo na Pływalni Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego WUM (ul. Księcia Trojdena 2C). W sobotę odbędą się dwa bloki konkurencji (10:45-13:30; 14:30-17:00), a w niedzielę zawody zostaną rozegrane między 10:30 a 13:00. Zakończenie planowane jest na godzinę 13:30.

Zawody zostaną sfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, PFRON oraz Fundacji Lotto im. Haliny Konopackiej Patronatem zawody objął  Polski Komitet Paralimpijski, a patronem medialnym wydarzenia jest TVP Sport.

Organizatorem zawodów jest Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start”.
Zapraszamy do udziału w rywalizacji oraz kibicowania a media do przeprowadzenia relacji.

Więcej szczegółów w KOMUNIKACIE ORGANIZACYJNYM oraz na stronie http://www.livetiming.pl/contest/749ac909-4bdb-43b1-b7cd-acc623b4d8b4

Info: PZSN Start

Data publikacji: 19.05.2022 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również