Najlepsi tenisiści spotkali się w Płocku

1 czerwca br. mimo niesprzyjającej pogody rozpoczął się XVI Międzynarodowy Turniej Orlen Polish Open w tenisie na wózkach. Pierwsi na korty wyszli Marcin Rogowski i Kamil Fabisiak, który zwyciężył (6:4, 6:3). Wśród pań Lucyna Miętrkiewicz (ZSTTW Zielona Góra) szybko wygrała z Katarzyną Górską, docierając ostatecznie do półfinału. Dwa zwycięstwa Judyty Olszewskiej również doprowadziły ją do półfinału, w którym musiała uznać wyższość Francuzki Christine Schoenn.

W drugim dniu turniej przebiegał pod znakiem zwycięstw faworytów: Francuz Frederic Cattaneo pokonał Kamila Fabisiaka (SIKT Płock), Frederic Cazeaudumec (Francja) wygrał z Jerzym Kulikiem (SIKT Płock), a Gordon Reid z Wielkiej Brytanii w emocjonującym meczu pokonał drugą polską rakietę – Albina Batyckiego (Spartakus Koźmin Wlkp.). Swoje spotkanie wygrał także z Arkadiuszem Stasiakiem (SIKT Płock) najlepszy polski wózkarz Piotr Jaroszewski (SIKT Płock).

W rywalizacji Quadów (dysfunkcja kończyn dolnych i górnych) wygrał Czech Dalibor Potucek pokonując Bogusława Kanona. W rywalizacji deblowej gładko zwyciężyła para Cotterill/Johnson z Patrickiem Sappino i Jackiem Wierdakiem oraz para Jaroszewski/Brychta z Stefanem Dobaczewskim i Pawłem Miętrkiewiczem.
Pierwszą większą niespodzianką turnieju było zwycięstwo Czecha Michała Stefanu, który pokonał Francuza Lahcena Majdi.
Potężna burza skróciła rozgrywki drugiego dnia i pod dużym znakiem zapytania postawiła ich kontynuację w dniu następnym. Po przygotowaniu kortów udało się z godzinnym opóźnieniem rozpocząć rozgrywki. W pierwszym zaciętym meczu trzeciego dnia Frederic Cazeaudumec pokonał Piotra Jaroszewskiego. Drugi mecz miał zupełnie inny charakter. Francuz Frederic Cattaneo gładko pokonał Gordona Rieda z Wielkiej Brytanii. Najbardziej emocjonujące było jednak spotkanie półfinałowe gry podwójnej mężczyzn, w którym Miroslav Brychta (Czechy) i Piotr Jaroszewski (SIKT Płock) pokonali w dwóch setach parę francuską Frederic’a Cazeaudumeca i Lahcen’a Majdi.

W przedostatnim dniu turnieju odbyły się wszystkie półfinały i finały poza finałem gry pojedynczej mężczyzn, który miał miejsce w ostatnim dniu XVI Międzynarodowego Turnieju w Tenisie na Wózkach Orlen Polish Open. Najważniejszy pojedynek płockiego turnieju wygrał Frederic Cazeaudumec z Davidem Phillipsonem z Wielkiej Brytanii (7:6, 6:3)

Zwycięzcami zostali:
Gra pojedyncza mężczyzn: Frederic Cazeaudumec
Gra pojedyncza kobiet: Chirstine Schoenn (Francja)
Debel mężczyzn: Miroslav Brychta (Czechy)/Piotr Jaroszewski (SIKT Płock)
Debel kobiet: Christine Schoenn (Francja)/ Arlette Racineux (Francja)
Quad gra pojedyncza mężczyzn Antony Cotterill (Wlk. Brytania)

J. K.

 

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również