Nie ustańcie w biegu

Płockie Stowarzyszenie Integracyjne Klub Tenisa aktywnie działa dla osób niepełnosprawnych, stwarzając możliwości sportowego rozwoju. Dzięki niemu mogą uprawiać dyscypliny: tenis ziemny i handbike (jazda sprotowa na wózkach).

We wrześniu br. otworzyły się przed nimi nowe opcje, które zawdzięczają Fundacji Fundusz Grantowy dla Płocka.
W III edycji konkursu grantowego Fundacja przyznała Stowarzyszeniu dofinansowanie w wysokości 9600 zł na realizację projektu „Nie ustańcie w biegu… – Zwiększenie dostępu osób niepełnosprawnych do uprawiania sportu i poprawiania sprawności fizycznej”.
Projekt realizowany w partnerstwie z UKS „70″ stwarza możliwość poszerzenia oferty Stowarzyszenia o sekcję badmintona. Środki z dofinansowania zostaną wykorzystane na zakup sprzętu sportowego (lotki, rakiety), wynajem lokalu sportowego oraz honorarium instruktora. Celem zajęć jest wyłonienie czteroosobowej reprezentacji Płocka na Mistrzostwa Polski w Badmintonie, które odbędą się w 2010 roku. Będzie to pierwsza w Polsce reprezentacja i pierwsze zawody.
Członkowie Stowarzyszenia mają satysfakcję, że będą prekursorem w tej dziedzinie, ale już myślą o kolejnej dyscyplinie – tenisie stołowym.

ACh

 

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również