Parabadmintoniści z medalami z Japonii

Z turnieju Japan Para-Badminton International 2018, odbywającym się w terminie 26-30 września, parabadmintonista Bartłomiej Mróz powrócił ze srebrnym medalem. W finałowym meczu uległ reprezentantowi gospodarzy. W rankingu najlepszych zawodników na świecie, w tej dyscyplinie, zajmuje zaszczytne trzecie miejsce.

– Zwyciężyłem swoje wszystkie mecze grupowe w dwóch setach. W półfinale pokonałem reprezentanta Japonii Gena Shoga w trzysetowym pojedynku, bardzo długim, 45-minutowym. No i w niedzielę rozegrałem finał gry pojedynczej, również z reprezentantem Japonii Imai’em Taiyo – powiedział Bartłomiej Mróz w specjalnej korespondencji z Japonii dla Radia Opole.

Mecz o złoto wygrał silniejszy Japończyk, przy stosunku punktów 21:14 i 21:11. B. Mróz nie odebrał jednak srebrnego medalu na podium, ponieważ odwołano ceremonię medalową z powodu tajfunu, który przeszedł w okolicach Tokio.
Kolejne zawody, do których się aktualnie przygotowuje nasz medalista, to mistrzostwa Danii, a następnie Europy we Francji. Potem walka o kwalifikacje do paraolimpiady, bo badminton zadebiutuje w Tokio jako dyscyplina paraolimpijska.

Brązowy krążek w kategorii SL3, w której rywalizują zawodnicy po amputacji lub ze znacznym porażeniem nogi / nóg, zdobyła Katarzyna Ziębik pokonując, rozstawioną z numerem jeden reprezentantkę gospodarzy, Asami Yamadę. Złoto zdobyła Hinduska Manasi Girishchandra.