Piknik ISKIERKI „Sportowe miasteczko”

Wielki Piknik Integracyjny „Sportowe miasteczko” za nami! To był fantastyczny czas. Pełen wrażeń, emocji, radości i szaleństwa! I choć pogoda płatała nam figle, a sam piknik odbył się dzień później, nie stanowiło to żadnego problemu. Zresztą, zobaczcie sami! 14 czerwca w Górnośląskim Parku Etnograficznym w Chorzowie bawiliśmy się na sportowo!

Wielki Integracyjny Piknik jest cyklicznym wydarzeniem, które kierujemy do naszych podopiecznych oraz ich bliskich, wolontariuszy, personelu medycznego i wszystkich partnerów, którzy na co dzień wspierają nasze działania. Ma on charakter integracyjny i terapeutyczny, bowiem stwarza przestrzeń do zabawy, wspólnego spędzenia czasu, rozmowy, wymiany doświadczeń i poznania nowych osób.

Brali w nim udział podopieczni leczący się w trzech specjalistycznych ośrodkach onkologicznych na Śląsku, którymi na co dzień się opiekujemy (Chorzów, Katowice i Zabrze).
Wszystkie atrakcje przygotowane są dla różnych grup wiekowych, aby każde dziecko mogło doświadczyć prawdziwej, niczym nieskrępowanej radości.

Co roku obierany jest inny temat, będący motywem przewodnim całej imprezy. Teraz na tapetę wzięliśmy sport i wszystko to, co z nim związane. Były więc między innymi:
 wyścigi autek dla najmłodszych,
 zawody sumo, ale spokojnie – tutaj wspomożemy się dmuchanymi kostiumami,
 park linowy,
 koszykówka,
 dmuchańce,
 strefa tatuaży i warkoczyków, bo nie tylko sportem dzieci żyją,
 fantastyczna muzyka, grana na żywo przez DJ Grzesku,
 strefa relaksu TAURON, gdzie mali sportowcy będą mogli odpocząć i nabrać sił do dalszej zabawy
 i wiele, wiele innych atrakcji, oraz pyszne jedzonko.

By docenić każde dziecko przygotowaliśmy specjalne podium i pamiątkowe medale, które wręczono wszystkim małym uczestnikom, bo nie o rywalizację, a o dobrą zabawę tutaj chodziło.

Kolejny już rok wydarzenie to odbyło się przy zaangażowaniu Grupy TAURON, która oprócz wsparcia finansowego przygotowała dla wszystkich uczestników specjalną strefę relaksu. Poprzednio połączyliśmy siły przy realizacji Balu Karnawałowego – Kraina Dobrej Energii, który choć z uwagi na pandemię odbył się w maju to przyniósł moc atrakcji i radości.

Każde dziecko tego dnia było zwycięzcą! Mali sportowcy otrzymali bowiem medale za udział w licznych rozgrywkach, a uwierzcie nam, dali z siebie wszystko!. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników czuwał zespół ratowników medycznych.

Zobacz galerię…

Info: Fundacja ISKIERKA, fot. ASTASHOW Studio

Data publikacji: 15.06.2022 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również