Od lipca rusza nowa odsłona programu „Profilaktyka 40 plus”

1 lipca 2021 r. ruszył program Ministerstwa Zdrowia „Profilaktyka 40 plus”, który miał zachęcić Polaków do przeprowadzenia podstawowej diagnostyki stanu zdrowia.

Aby skorzystać z tego programu, trzeba wypełnić internetową ankietę dotyczącą zdrowia i stylu życia. Po dokonaniu tego system informatyczny automatycznie wystawia e-skierowanie na badania. Dotychczas ankiety wypełniło 1,1 mln osób. Prawie 600 tys. z nich wykonało już badania, ale jest to zbyt mało. Minister Zdrowia oczekuje, że będzie to 2 mln badań.

W związku z tym program zostaje przedłużony do końca br. Przewiduje się większe zaangażowanie POZ. Placówki, które pomogą pacjentowi w wypełnieniu ankiety i pokierują pacjenta na badania, otrzymają specjalną premię finansową.

Dla pacjentów zachętą do wypełnienia ankiety i przeprowadzenia badań będzie loteria, która ma ruszyć zaraz po wakacjach. Wśród osób, które wezmą udział w programie, resort zdrowia rozlosuje nagrody, którymi będą karty sportowe z dostępem do obiektów sportowych w całym kraju.

kat/, fot. pixabay.com

Data publikacji: 17.06.2022 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również