Pożegnanie wielkopolskich paraolimpijczyków

Pożegnanie wielkopolskich paraolimpijczyków

Na X Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie Vancouver 2010 zakwalifikowało się 13 polskich zawodników. Aż pięcioro z nich reprezentuje Sportowe Stowarzyszenie Inwalidów Start z Poznania, mimo iż wywodzą się różnych regionów. Pozostali zawodnicy to dwaj alpejczycy w barwach katowickiego Startu oraz 7-osobowy zespół biegaczy i biathlonistów z Nowego Sącza.

Na kilka dni przed wylotem do Kanady, 1 marca w auli AWF w Poznaniu, odbyło się spotkanie z poznańskimi paraolimpijczykami. Zaprezentowali się alpejczycy – Jarosław Rola, Andrzej Szczęsny i Rafał Szumiec, Anna Ogarzyńska oraz narciarka klasyczna Anna Mayer z domu Szymul.

Czekały na nich miłe niespodzianki, przewodniczący Rady Miasta Poznania Grzegorz Ganowicz wraz z dyrektorem Departamentu Kultury Fizycznej Ewą Bąk wręczyli sportowcom nagrody pieniężne za zakwalifikowanie do Igrzysk. Także marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak ufundował specjalne nagrody, które sportowcy odebrali z rąk Tomasza Wiktora – dyrektora Departamentu Sportu i Turystyki. Wśród żegnających paraolimpijczyków był m.in. poseł na Sejm RP Jan Filip Libicki. Nie zawiedli sponsorzy, dziennikarze, przyjaciele i wspierający.

Wylot do Kanady polskiej reprezentacji nastąpi 6 marca, 12 marca zapłonie w Vancouver znicz, do Polski sportowcy wrócą dopiero 24 marca.
Oprac. Piotrr

fot. Start Poznań

skiteam

Poznański ski team ze szkoleniowcami

 

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również