Polki mistrzyniami Europy w futsalu!

Futsal to halowa 5-osobowa piłka nożna uprawiana również przez kobiety. I to właśnie reprezentacja Polski kobiet w tej dyscyplinie zdobyła złoty medal Mistrzostw Europy Głuchych w fińskim Tampere, zakończonych 14 grudnia. W finale biało-czerwone pokonały Niemki 6:5.

Polki rozpoczęły turniej od wygranej z Finkami aż 14:1. Potem ograły Szwedki (6:2), Francuzki (8:1) i Rosjanki (12:2). W meczu o wejście do finału okazały się lepsze od Hiszpanek wygrywając 3:1.

Mecz o złoto miał bardzo dramatyczny przebieg. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 2:2. Po przerwie przewagę uzyskały Niemki, które prowadziły już 5:3. Wtedy trener biało-czerwonych Aleksander Opaczewski wykonał iście pokerową zagrywkę – zdjął bramkarkę i wystawił w jej miejsce piątą zawodniczkę z pola. Opłacało się, straty zostały odrobione, a gol na 5:5 padł w ostatniej minucie meczu.

Bohaterką dogrywki była Wiktoria Aumiller. Jej gol na 6:5 zapewnił Polkom tytuł mistrzyń Europy.
Równocześnie w futsalowych rozgrywkach dla niesłyszących udział wzięli mężczyźni. Nie mieli jednak tyle szczęścia, co żeńska reprezentacja. Ostatecznie uplasowali się na szóstej pozycji. Złoto zgarnęli zaś Hiszpanie, pokonując w finale Rosjan 3:1.