Polscy parabadmintoniści z medalami MŚ

Dwójka opolskich parabadmintonistów wróciła z medalami z Mistrzostw Świata, rozgrywanych w terminie 10-13 września br. w angielskim Stoke Mandeville.

Dwa tytuły wicemistrza świata, w singlu i deblu, obronił Bartłomiej Mróz (MMKS Kędzierzyn-Koźle), który podobnie jak dwa lata temu, w singlu uległ dopiero w finale Malezyjczykowi Liek Hou Cheach. Ten sam zawodnik wraz z partnerem deblowym Hairol Fozi Saaba, stanęli na drodze do złota Mrozowi, grającemu w parze z Turkiem Ilkerem Tuzcu. Medal był w zasięgu, po wygraniu pierwszego seta i prowadzeniu w trzecim 16:15. Jednak Malezyjczycy okazali się w końcówce meczu bezbłędni wygrywając 21:16.

Dwa brązowe medale dla Polski zdobyła też Maria Bartusz (UKS Victoria Domecko), która zasługuje na szczególne uznanie. Maria jest osobą niskiego wzrostu, która dopiero od roku trenuje badmintona, ale talent, pracowitość i postępy pokazały, że mamy zawodniczkę światowego formatu. Maja w najważniejszym meczu, decydującym o awansie do strefy medalowej pokonała w trzech setach Irlandkę Emmę Farnham, brązową medalistkę sprzed dwóch lat. Drugi brązowy medal Maja zdobyła w deblu występując w parze z wcześniej wspomnianą Irlandką.

W składzie polskiej ekipy byli: Maria Bartusz (UKS Victoria Domecko), Bartłomiej Mróz, Jakub Sikorski – zawodnik na wózku (obaj MMKS Kędzierzyn-Koźle), Dariusz Supel (Feniks Kędzierzyn-Koźle), Grzegorz Jednaki, Łukasz Baran – fizjoterapeuta, Tomasz Zioło – trener, Anna Sikorska – asystent niepełnosprawnego.

Info i fot.: MMKS Kędzierzn-Koźle, oprac. MaC
Data publikacji: 21.09.2015 r.